200 Дітей зі “Сірої Зони” відпочили на таборі та перший раз в довгому часі відчули себе дітьми

dity1Завдяки старанням ЗУАДК-у, в таборі ”Опілля” що неподалік міста Рогатина, Івано-Франківської обл., відпочивало 200 дітей із зони бойових дій АТО. Перша група 100 дітей були з Новоайдарського р-н., Луганської обл. із населених пунктів, котрі постійно обстрілюються: Щастя, Трьохізбенка, Кримське та інші.  В розмові з дітьми і керівниками груп виявилося, що їм говорили: “… куди везете дітей?  Назад привезете їх в трунах і це в кращому випадку, а може бандерівці їх вкрадуть на органи і ви дітей ніколи не побачите?” Насправді перед луганчанами відкрився в Карпатах світ добра, турботи і любови. Діти їздили на екскурсії до Львова, Івано-Франківська, брали участь в мандрівках горами, слухали розповіді ветеранів визвольних змагань, ходили молитись до греко-католицької церкви в селі Добринів. А Київ зустрічав їх цікавими туристичними турами у Михайлівський та Володимирський  собори, Києво-Печерську Лавру, по Андріївському спуску та Київському зоопарку.

Школярі не тільки зміцніли фізично. Вони стали ще більш переконані що Україна їх земля і її потрібно захищати, любити і боронити.

Діти приїхали принишклі, тихі і насторожені – повернулися веселими, бадьорими і життєрадісними.

Друга група 100 дітей з Ясинюватського р-н. і Авдіївки Донецької обл. Керівники груп і самі школярі викликали велике співчуття, сум і розпач своїми розповідями про життя там у так званій зоні  “Бойових дій”  Гул пострілів став для них привичним. Одна із керівників групи з Авдіївки розказує “Живемо на 5-тому поверсі 5-ти поверхового будинку. Снаряд пробив 1-шу плиту даху і добре, що зупинила його 2-га плита. Вся стеля обвалилась, але сім’я залишилась живою”, її 8-ми річний син від цього замість спати вночі, голосно плаче. Ще один хлопчик з Авдіївки похоронив маму. Вечером почався обстріл. Він вийшов з кімнати на кухню, щоб принести мамі води, в цей час снаряд влучив в будинок і маму задавило стіною. Перед його очима й досі страшна картина. Крім воєнних лихоліть діти відчувають вплив антиукраїнської пропаґанди.

І як пише керівник групи  –  “чудова природа Прикарпатського краю, якісне і калорійне харчування, різноманітні виховні заходи створили для дітей з Маріюполя, Авдіївки, Ясинюватого можливість якісного відпруження і відпочинку. Діти вперше були в Києві, вперше їздили в “метро” і бачили зоопарк.”

Дорогі Жертводавці ЗУАДК-у!

Завдяки Вашим пожертвам 100 дітей з Луганщини і 100 дітей з Донеччини, які живуть у постійній небезпеці, відчули Вашу щиру турботу, побачили красу і велич Карпат, неповторні вражіння з Києва, переконались у любові й доброзичливості до них жителів Західної України. І найголовніше – вони переконалися, що нема нічого прекраснішого, як життя в мирній Україні. Від всіх прийміть слова глибокої й зворушливої вдячности.

Можете глянути на сюжет по відпочинку дітей в Опіллі з Авдіївки і Ясенюватського рн.-50 осіб, 30 було з Маріуполя і 20 із Сватово =100 осіб.

https://www.youtube.com/watch?v=BLodUzbQcNA http://espreso.tv/video/98874

 

Прес-служба ЗУАДК-у