Лідер республіканців попередив, його партія може скоротити допомогу Україні

10 республіканців˗конгресменів голосували “ЗА” тимчасовий бюджет до якого було включено додаткових 12 мільярдів для України. Конгресменка Вікторія Спарц голосувала “ПРОТИ”

Кевін МакКарті, ймовірний наступний спікер Палати представників виступив проти надмірних видатків на озброєння України у час коли Америка на порозі рецесії. 

Лідер Республіканської партії у Палати представників Кевін МакКарті заявив, що республіканці готові скоротити допомогу Україні наступного року, якщо вони отримають контроль над Палатою представників. «Я думаю, що люди у час рецесії не готові необмежено фінансувати Україну (not going to write a blank check to Ukraine)».

Підтримка України в боротьбі з Росією все ще має двопартійну підтримку в Конгресі. Але зростає вплив фракції республіканців ˗ палких прихильників Дональда Трампа. Для них головним лозунгом є «Америка перш за все», потрібно утриматися від втягування США у всі міжнародні конфлікти.

Показовим є недавнє голосування за тимчасовий бюджет до якого було включено додаткових 12 мільярдів для України. “ЗА” проголосували всі конгресмени Демократичної партії. “ПРОТИ” ˗ більшість республіканців, серед яких активна трампістка˗українка конгресменка Вікторія Спарц.  Підтримали запропонований Байденом бюджет і додаткову військову допомогу Україні тільки 10 республіканців Палати представників.

На думку незалежних аналітиків, республіканці, ймовірно, отримають контроль над Палатою представників після листопадових виборів. Прогнозують, що більшість у Сенаті й надалі будуть мати демократи. Але можливості Байдена і Сенату будуть обмежені,  оскільки бюджетні ініціативи президента США можуть бути відкинуті на самому початку, на рівні розгляду у конгресових комітетах контрольованих республіканцями.

В інтерв’ю МакКарті сказав, що адміністрація Байдена ігнорує внутрішні проблеми, серед них укріплення кордону з Мексикою, обмеження нелегальної імміграції. «Україна важлива ˗ — сказав пан МакКарті, але в той же час вона не може бути єдиним, чим вони займаються (Ukraine is important, but at the same time it can’t be the only thing they do)».

Адміністрація Байдена та демократи в Конгресі стверджують, що допомога Україні відповідає інтересам США та їхніх союзників по НАТО, а скорочення допомоги підбадьорить президента Росії Володимира Путіна.

Конгресмен Майкл МакКол, лідер республіканців Комітету закордонних справ Палати представників, сказав в інтерв’ю, що члени його партії стурбовані великими витратами на підтримку України. Але він думає що фінансування оборони України все ще має широку підтримку обох партій». Але, «… ми хочемо переконатися, що наші партнери по НАТО також беруть на себе тягар витрат».

Фото з вебсторінок конгресменки Вікторії Спарц та конресмена Кевіна МакКарті