Українські солдати заморожують сперму на випадок загибелі у війні з Росією

Ця практика, яку декілька кілька українських клінік почали пропонувати безкоштовно, стала чимось на кшталт патріотичного обов’язку, пише New York Times. Українські воїни обирають цей захід щоб зберегти національний генофонд, вважаючи що росіяни намагаються винищити українство як націю.

“Сучасна медицина дозволяє народжувати і виховувати дітей наших загиблих коханих, найхоробріших і найвідважніших людей у цьому світі”, – сказала Наталія Киркач-Антоненко. Вона розповіла, що її чоловік загинув на полі бою, коли вона була на третьому місяці вагітності.

“Виховайте їх гідними свого батька з такою ж любов’ю до України і дайте їм шанс жити в країні, за яку проливав кров їхній батько”, – сказала вона. За словами Наталії, її покійний чоловік Віталій заморозив свою сперму перед тим, як піти на війну. І хоча він загинув, Киркач-Антоненко сказала, що він буде батьком усіх її майбутніх дітей. Тепер вона використовує свою сторінку у Facebook, щоб заохотити інших солдатів зробити те ж саме для своїх дружин.

В українському парламенті зараз обговорюють законопроект, який передбачає державне субсидування кріогенного заморожування сперми. Ідея не нова. Американські кріогенні фірми пропонували заморожувати сперму американських солдатів перед відправкою до Іраку чи Афганістану.

За словами головного лікаря приватної київської клініки IVMED Галини Стрелко, близько 100 солдатів заморозили свою сперму в цій приватній клініці. Клініка відмовилася від 55 доларів за крипто˗консервацію для тих, хто воює з московитами. “Ми не знаємо, як ще допомогти. У нас немає зброї, ми не можемо воювати, але те, що ми робимо, теж важливо”, – сказав Стрелко.

Віталій Хронюк та його партнерка Анна Сокуренко вирішили звернутися до клініки після того, як Хронюк “отримав откровення”, перебуваючи під шквальним вогнем російської артилерії. Він сказав, єдине про що він шкодував, що ніколи не мав дитини.

Анна Сокуренко погодилася. “Я думаю, це дуже важлива можливість при втраті рідної людини. Пережити смерть коханого буде важко, але це дасть сенс продовжувати боротися, продовжувати жити”.

Image by Sepp from Pixabay