Чи Такер Карлсон виголосив основні тези Трампа щодо України?

Василь ТАРАС, професор університету North Carolina-Greensboro

Декілька днів тому я писав, що візит Зеленського в США освітлювався безпрецедентно багато і позитивно в пресі США. По всіх каналах. В прямому ефірі його виступ в Конгресі з багаторазовим повним повтором наступні два дні. Повний текст виступу в багатьох газетах. Дуже позитивні коментарі.

Але оце сів трохи глибше розглянути відгуки і (не) здивувався жорсткій критиці з боку про-трампівських медіа.

Їх головні тези гарно викладені Такером Карлсоном в його щоденній програмі від учора.

Подаю основні тези нижче, або гугліть на ютюбах повний запис.

Через кілька днів маю черговий виступ про Україну, цього разу в місцевому Ротарі Клубі. Підозрюю, там будуть трампісти також, і будуть питання чи коментарі такого штибу. Буду вдячний за поради, як на таке відповідати.

Спершу, чиї це тези.

Хто не в курсі, в США є Республіканська і Демократична партії. Кожна партія має “свої” канали новин. Рупор Республіканської партії – Фокс Ньюз.

Фокс Ньюз є НАЙБІЛЬШ рейтинговим каналом в США. Перше місце. Аудиторія вдвічі більше аудиторії MSNBC чи CNN, і більша ніж MSNB i CNN разом взяті.

Тобто це не якийсь лівий радикальний канал, а №1 з аудиторією більшою, ніж аудиторії №2 + №3 разом взятими.

На Фоксі найпопулярнішим коментатором є Такер Карлсон. Він має щоденну передачу в прайм час. Цю вечірню програму дивляться наживо по телевізору мільйони, а потім ще багато мільйонів на всяких ютюбах, тіктоках, і інших твіттерах.

Володимир Зеленський та лідер республіканців Kevin McCarthy

Так от, ось тези на Фокс останні кілька днів:

 • Куди ми котимося?! З нами якийсь Зеленський говорить як з холопами?
 • Перше, ще ніколи ніхто собі не дозволяв виступ в Конгресі в кофті. А Зеленський приперся в кофті і джінсах. Вимагав гроші, поводився і виглядав як менеджер стріп-бару, але всі Конгресмени його обнімали і тисли руки.  Ще і приймали як героя. Сором і шок!
 • Єдиний раз такий сором був коли ще молодий Фідель Кастро приперся з камуфляжі в Конгрес. Ми всі знаємо, чим то скінчилося. І ось тепер.
 • Зеленський вимагав гроші, і всі йому радо гроші пообіцяли. Наші з вами гроші, які ми платимо у вигляді податків. Штоби што?!!
 • Нє, якби він казав, що треба гроші, щоб вигнати Росію до довоєнних кордонів, ще б нічого. Більшість американців певно думають, що саме на це і дають свої гроші цьому директору стріп-бару. Але це не те, на що просить гроші Зеленський.
 • Зеленський просить гроші, щоб повалити режим в Росії. Так як в повалили Хусейна в Іраку чи Каддафі в Лівії? І кожен долар, що ми з вами шлемо Україні іде саме на повалення режиму путіна в Росії.
 • А що буде, якщо Зеленський переможе? Як з приводу хаосу, що почнеться після перемоги України? Ви про це подумали?!!!
 • Хто буде тримати під контролем найбільший в світі ядерний арсенал?!!!
 • Хто замінить путіна?!!!
 • Як не дивно, ніхто в Конгресі не задав ці важливі питання.
 • Ми ж розуміє, завдання Зеленського не зробити світ більш безпечним, а навпаки хаос. Наші гроші йдуть на утримання на плаву української економіки, яка іде на дно під проводом Зеленського.
 • Це сором для США. Так нахабно на свої цілі, які нам невигідні, гроші у нас ще ніхто не вимагав. Сором.
 • І я б тут радий звинуватити (тряпку) Байдена, але в цьому “політичному мазохізмі” бере участь більшість конгресменів, в тому числі Республіканців.
 • Республіканські сенатори не лише обнімали Зеленського в США, але і регулярно літають в Україну і фоткаються з Зеленським. Включаючи спікера Сенату Мітча Макконнелла!  А Зеленський ще й в футболочці грає своїми м’язами. Яка неповага!  (показують фото, де Зеленський дійсно виглядає накачаним).
 • Жоден раціональний аналітик не міг би передбачити, що ми скотимося до такого сорому, коли до нас будуть прилітати якісь незрозумілі люди, приператися в Конгрес в кофті, вимагати гроші, а ми покірно даватимемо свої тяжко зароблені.
 • Що у нас немає проблем зі школами і дорогами? Чи може вже побороли епідемію з опіоїдами? Чи може нам захист українського кордону важливіший, ніж захист власного від Мексики? Ні, я бачу більшість політиків думають, що нам треба віддати гроші не на свої проблеми, а Зеленському на дестабілізацію світу.

Тепер найцікавіше

 • А от що в Зеленського не запитали, так це про переслідування Християн в Україні. Макконнелл, тобі наша християнська віра вже не важлива? Але він ні слова про це не сказав.
 • А між тим, Зеленський заборонив цілу християнську конфесію в Україні! Закрив їх церкви, а їх християнських священиків кинув в тюрму.
 • Що Республіканці тепер підтримують анти-християнський деспотизм?!!
 • Бо саме це відбувається в Україні.
 • Але гляньте, що каже Макконнел (показуть Макконела, який каже, що “№1 завдання для США – перемога над путіним”.)
 • Перемога над путіним?!!! Дійсно?!!! Це №1 завдання для США?!!! Свої проблеми вже всі порішали?!!
 • Ще вчора вони обіціяли, що не дадуть Україні зброї. Але зараз вже дають за наші гроші весь перелік зброї, навіть плануємо поставити Патріоти! Чому така зміна?
 • А може це все лоббі виробників зброї? На одному з прийомів Зеленського було кілька представників компаній, що виробляють зброю. Не виключено, що саме вони переконали наших продажних політиків, віддати їм наші важко зароблені гроші на зброю для України. Не для нас, а для України. Не на наші школи і дороги. Їм більше болить за українців, аніж наших дітей, що вмирають від передозування опіоїдами.

Отже підсумуємо

 • Якийсь чоловік в футболці, на вигляд як ділок зі стріп-бару “забігає” (завальсовує) в Конгрес, вимагає гроші, каже що це “інвестиція”, ми йому аплодуємо і даємо гроші.
 • Інвестиція? У що? Які дивіденди ми можемо очікувати за наші кровні?
 • Ми що, маємо якийсь історичний борг перед Україною? Ні.
 •  Чи може ми маємо якісь історичні претензії до пост-радянської Росії? Ні і ще раз ні!
 • Яка нам вигода від падіння Росії?!
 • І взагалі, з нами так ще ніхто не розмовляв. Прийшов, затребував, получив, почав вимагати ще більше. Сором…

І так далі, і тому подібне.

________________ 

Чому це не так вже і страшно

Бо цього разу критика іде не лише Демократів, але і Республіканців.

Власне, постійно зазначається, що сором в тому, що Україну підтримують не лише Демократи, але і майже всі лідери Республіканців.

І далі підводка під думку, що а от при Трампові такого сорому б не було. Трамп би так не дозволив з собою поводитися.

Якщо хтось пропустив, на недавніх виборах до Конгресу, Республіканці показали досить поганий результат. Втратили більшість в Сенаті і отримали малюсіньку перевагу в Палаті Представників.

Більшість кандидатів “від Трампа” програли.

Трамп висунувся в кандидати в Президенти і почав кампанію, але вже кілька топових Республіканців зазначили, що кинуть йому виклик (в 2020, жоден Республіканець не пішов проти Трампа). Більше того, багато Республіканців заявили, що Трамп – не добре для Республіканської партії.

Тому така риторика на Фокс Ньюз є не стільки проти України, скільки проти можливих опонентів Трампа на президентських виборах. Це, звичайно, шкодить Україні, але і настроює “стару Республіканську гвардію” проти Трампа, і скоріше всього приведе до того, що проти Трампа виставляться серйозні конкуренти. І тоді не факт, що Трамп отримає номінацію.

Чому це все ж страшно:

Бо очевидно на цих тезах буде іти в президенти Трамп, а отже анти-українська риторика буде звучати наступні два роки, хай і підтримувана лише третиною американців (приблизний відсоток суспільства за Трампа зараз).

PS

Мене найбільше вразило, що Зеленського порівнюють з Фіделем Кастро, а не Черчілем. Тонко і ефективно.

Ну але добре також, що путіна з Саддамом і Каддафі. Не знаю, чи свідомо, але саме так це прозвучало.