Повилазили! Або, хто наступний запропонує «мірний план»?

Маск пропонує «мірний план», за яким Україна здає свої території, подає воду в Крим, відмовляється від вступу в блоки типу НАТО, і проводить «рєфєрєндуми» о областях, що приглянулися путіну. А, і визнає помилку Хрущова і про Крим навіть не заїкається.

Росія, згідно «мірного плану» Маска, не поступається нічим. Лише присоєдіняє додаткові території, якщо нові «чєсні рєфєрєндуми» проголосують «за». Такий собі «компроміс» від Маска.

Коротше, нада дагаваріваться.

Так і хочеться сказати, запропонуй ошибку Ніколая 2 виправити по Алясці і провести рєфєрєндум серед «народу брайтон-біч». І тоді почуюєш, чого вартий твій «план». Міротворєц.

__________________________

За ним лізе інший світоч правди-матки – Джо Роган. Розмову з Дейвом Смітом починають з того, що світ на грані ядерної катастрофи, що ми за крок від повного знищення життя Землі.

Винні? Уряд США.

Чому? Бо путін не лише пропонував, але й уже були узгоджені всі деталі плану, згідно якого путін забирає Україну «за трі дня», ота вся «демілітарізация» і «нейтралітєт», захід це ігнорує, а путін не кидається ядерними бомбами.

Але ж ні! Тупі ліваки при в владі в США і Британії не лише відкинули пропозицію путіна, але і заборонили Україні вести перемовини, а натомість почали давати Україні зброю, чим власне і довели світ до кроку від ядерної прірви.

І далі в розмові всі тези з тємніків кремля.

Що насправді хотів путін? Безпеки для Росії, непідходження НАТО до її кордонів, права на русскій язик і традиційні цінності, а не оці всі «радітель 1 і 2». Але злий захід загнав його в кут, заставивши защіщаться. От і маємо.

При тому дають це дуже хитро, в ключі, що уряд не хоче, щоб ви думали самі, а тому згодовує брехню і втуляє міф, що путін – нераціональний, що він маніакально хоче відродити СССР, що він ненавидить Україну і завжди хотів її загарбати, що він психопат, який втратив зв*язок з реальністтю. І ви, наївні, і повірили.

Але ж ви розумні, слухаєте нашу передачу, а тому певно здогадуєтеся, що насправді путін діє логічно і просто відстоює безпеку й інтереси своєї країни. А як не здогадується, то ми вам щяс пояснимо.

Коротше, висновок той самий – нада дагаваріваться.

Причому, нада було ще в лютому, але злий Байден і Джонсон злочинно відмовилися тоді. Ну то треба зараз на них тиснути, хай хоч зараз домовляться.

Ладно, Джо Рогань в цій розмові лише слухає і погоджується, а красавєц Дейв Сміт робить всі розоблачєнія, але всі про це говорять як “А ти вже чув, що в Джо Рагана в передачі казали…”

____________________________

Або заява Лібертаріанської партії, що відмовитися від «мірних пєрєговоров» з Росією – це зрадити американський народ.

Хто не в курсі, Лібертаріанці – це дуже права ідеологія. В США досить популярні. Мають кілька своїх депутатів в Конгресі. Самі праві Республіканці – лібертаріанці. А лідери Лібертаріанської партії як правило висовуються саме по Республіканських мандатах. Тобто, це саме праве крило Республіканської партії.

До речі, ті, хто по інерції до цих пір у всьому винуватять «ліваків». Зверніть увагу, що згідно ваші улюблені «праваки» стверджують, що якраз «лівак» Байден відмовився від переговорів з путіним, а вони такого «мирного врегулювання» вимагають.

__________________________________

Я вже мовчу за Трампа, Джордана Пітерсона, Бена Шапіро й інших світочів анти-ліберального руху, які або відкрито топлять за путіна, або як в рот води набрали, вичавили з себе типу визнання, що путін – диктатор, але загалом ні слова на підтримку України і дуже ніжна критика путіна. Вони типу бачать, що путін поганий, але все одно «нада дагаваріваться», а не слати гроші і зброю, як то робить поганий Байден, який постав світ на поріг ядерної війни.

Що примітно, що в стінах університетів, ще не бачив жодного професора, який би хоч щось пропутінське сказав. Повне розуміння, хто є ху і що треба підтримувати Україну. На мій подив, «ліваки» якраз не підвели, чого не скажеш про «праваків». Шкода. Рейган і Тетчер певно в шоці.

Правда і справжні ліваки типу Сандерса і Кортез теж тихо сидять і не дуже путіна критикують. Крайні що праві, що ліві втратили будь-яку повагу в моїх очах.

_________________________________

Повилазили, коротше.

Хто наступний запропонує «мірний план»?

І якщо чесно, я не думаю, що це гроші кремля. Я не думаю, що кремль купив Маска, чи Рогана, чи Пола, чи Пітерсона, чи Шапіро.

Я думаю, вони реально не до кінця розуміють всі тонкощі і щиро приходять до висновків, що в інтересах США здати Україну, але вберегти світ від ядерної катастрофи, аніж викидати шалені гроші на ленд-лізи і ризикувати, що путін натисне кнопку.

Я от дивився в того ж Рогана подкасти з тим же Смітом, про причини війнив Ємені, Сирії, чи Палестині. І виглядало дуже розумно. Особливо лестило оте “уряд не хоче, щоб ти знав справжні причини, але ми тобі зараз пояснимо”. І після того, я думав, що тепер я знаю всю правду. Зараз підозрюю, що там така сама глибина аналізу була, як і по Україні.

Турбує те, що все більше так думають.

Ви можете казати, «хто такий Маск?! Мені він не авторитет».

А дарма.

Він має сотні мільйонів фанатів, як і має Джо Рогань, Пітерсон, Лібертаріанська партія і Трамп. І кожен твіт Маска – це кілька мільйонів людей, яким було всеодно, а тепер вони знають, що «нада договаріваться» і «крим – ошибка Хрущьова».

Не варто недооцінювати їх вплив.

Думаю, є максимум кілька місяців, коли суспільство в США з 100% підтримки України буде вже ближче до позиції «нє всьо так однозначно». Зараз вже десь 80-20.

Лякатися не треба. В США все ж ще абсолютна більшість за Україну. Навіть дивно, вже без малого рік, а Україна все ще основна новина і має підтримку більшості американців. Але якщо в перші дні навіть Трампа затюкали, коли він говорив про “геніального” путіна, то сьогодні хоч така думка і все ще непопулярна, але за неї вже не б’ють, а дехто навіть погоджується.

Василь ТАРАС, Професор університету North Carolina-Greensboro