Як відповісти на “величезний запит українського народу”? Може Коломойським?

Ментальна бомба закладена під благополуччя наших дітей. Вона заключається у базовій відмінності менталітетів європейця і українця. Відмінність у відношенні до ЗАКОНУ. Базовий європейський ментальний (формуючий світогляд) принцип сформульовано ще у середньовіччі: “Хай загине світ, але торжествує закон”. Тобто, закон понад усе.

Viktor Bobyrenko
Віктор БОБИРЕНКО

Базовий український ментальний (формуючий світогляд) принцип: “Закон як дишло – як повернеш – так вийшло”. Тобто на закон можна і наплювати, якщо це в інтересах людей.

Саме тому, Президент України Володимир Зеленський, технологи якого добре знають ментальність українців, іде до Конституційного суду захищатисвій указ про розпуск парламенту. Указ явно не конституційний, хоча б тому, що функція коаліції згідно конституції зводиться до висунення премє’ра і уряду. Уряд є, парламент засідає, закони голосуються. Що ще потрібно?

Але ГОЛОВА ДЕРЖАВИ у своєму зверненні до народу прямо говорить, що указ він видав через “Величезний запит українського народу”. Ух-ти. А у великої частини народу є запит повісити його дружбана Коломойського десь біля Банкової. І через референдум це питання набере більшість. Буде вішати? А якщо завтра буде запит від народу щось зробити з діючим і легітимно обраним президентом?

Але Володимир Олександрович упевнений у собі: піпл хаває. Піпл аплодує стоячи: “Ату, їх, у них рейтинг довіри 4%”.

А для популістів головне, щоб народ був задоволений. Тільки потім, коли знову обдовбаний мажор зіб’є чиюсь дитину на “зебрі”, а правосуддя не буде – не плачте. Це ж ви так схотіли, щоб закон був як дишло.

Сьогодні правосуддю в Україні може прийти амінь.

P.S. І хтось мені може пояснити: чому у нього такий голос, ніби він говорить не з народом, а з коханкою у ліжку? Чисто, як нещодавнє: “Тобі личить його кохання”