У кафе «Доля» пропонують 15 різновидів млинців

Оксана Яремчук та Даніела Де Лопез, власники кафе “Доля”

Півроку тому колишня тернополянка Оксана Яремчук та її американська подруга Даніела відкрили кафе на Ньюарк авеню у Джерсі-Сіті. Пропонують відвідувачам смачну гватемальську каву та 15 видів млинців – з вишуканими солоними та солодкими начинками. Назвали заклад «Доля».

– Це Даніела запропонувала таку назву, – розповідає Оксана. – Якось над ранок дзвонить мені і каже: «Я знаю, яке слово буде у нас на вивісці! «Fate»! Але ми напишемо його українською – «Доля»! Я почула переклад в інтернеті, воно звучить так ніжно, як гарна мелодія!»

Те, що Оксана оселилася в Джерсі-Сіті, зустріла тут Даніелу і разом з нею започаткувала справу свого життя, – справжній подарунок долі, вважає дівчина. Вона приїхала в Америку одразу після закінчення школи. У Чикаго живе її батько з родиною. Оксана побула у нього рік, а потім переїхала у Нью-Йорк, щоб почати самостійне, доросле життя.

– Мала з собою небагато грошей, тож мусила терміново знайти роботу, – пригадує. – Пішла прибирати офіси. За деякий час влаштувалася касиром в магазин. Потім 5 років працювала менеджером в салоні краси, паралельно вчилася на ріелтора. У Нью-Йорку познайомилася зі своїм чоловіком Крісом. Він забрав мене у Джерсі-Сіті, і вже тут я закінчувала навчання.

Після народження дитини Оксана деякий час займалася нерухомістю. Та постійно відчувала брак самореалізації, хотіла розвивати ще якийсь напрямок.

– Я з дитинства мріяла відкрити якийсь ресторанчик чи кафе, – розповідає. – Не дуже розумілася в кулінарії, але завжди мала потяг до чогось смачненького, любила куштувати щось нове, – усміхається. – І саме в той період «пошуків себе» я зустріла Даніелу. Ми познайомилися в кав’ярні. Виявилося, обидві маємо однакову мрію – відкрити гарний заклад харчування. Ця мрія сильно нас здружила.

Минулого літа в Оксани гостювала її мама. Якось насмажила на обід налисники.
– Даніела скуштувала маминих смаколиків і вигукнула: «Ось що ми будемо робити – млинці!». Ось так мамині налисники виявилися для нас доленосними, – сміється Оксана.

За 5 місяців кафе уже працювало. Дівчата орендували невеличке приміщення у людному місці, поблизу станції метро. Реконструювали його під стиль сучасного європейського кафе. Жовтий, синій та білий кольори фасаду вирізняють заклад з-поміж інших та приваблюють клієнтів. За півроку кафе стало дуже популярним серед жителів Джерсі-Сіті. Для багатьох – улюбленим.

– Ми скрупульозно ставимося до закупки продуктів. Не довіряємо пересічним постачальникам, дещо завозимо самі. Наприклад, курятину, рисову муку, трюфельну олію. Цю олію використовуємо для млинця «Фігаро» – змащуємо попередньо запечені гриби і спаржу, а тоді додаємо руколу і козячий сир. Олія додає витонченого смаку трюфельних грибів. Усі інгредієнти повинні бути корисними, натуральними. Ми розробляли меню у співпраці з професійним консультантом із здорової їжі. Маємо окремі пропозиції для вегетаріанців. Самі робимо полуничне варення, згущене молоко, перетираємо молочний бельгійський шоколад з підсмаженими горіхами.

Нещодавно у кафе запровадили послугу «Береш і йдеш». Зранку виставляють столик із кавою та гарячими запакованими млинцями двох видів. Один – з беконом, яйцем і сиром. Начинку іншого млинця щотижня змінюють. Цього тижня він із яйцем, сиром, грибами і шпинатом. Люди заходять, купують вже готові млинці і біжать в метро.

Ціни у кафе дуже доступні, зважаючи на завжди свіжі і якісні інгредієнти. Найдешевший млинець коштує 8 доларів. Найдорожчий, з червоною рибою, – 10.25.

– Скоро у нас буде ще одна послуга-«фішка»: «Створи сам свій млинець». Люди вибиратимуть основу – традиційну, з висівками, або ж вегетаріанську. Інгредієнти для начинок, соуси згрупуємо за категоріями. Їх теж можна буде вибирати. Хочемо, щоб наші клієнти експериментували, створювали власні шедеври.
Сьогодні у кафе позмінно працюють 5 професійних кухарів. Оксана і Даніела теж записуються у графік. Кажуть, завдяки своїй справі стали професіоналами у багатьох справах – і в кулінарії, і бухгалтерії, і навіть в ремонтних роботах. Адже під час реконструкції мусили весь час контролювати майстрів-будівельників.

Христина Старецька