Невідомі повісили анти-український банер на огорожі Генерального консульства України в Чикаго

У ніч із 7 на 8 жовтня невідомі повісили анти-український банер на oгорожі Генерального консульства України в Чикаго, повідомляє UAPost. В українській громадо Чикаго є підозра, що провокацію вчинило шовіністичне польське угрупування, котре називає себе “Союз солдатів Національних Збройних Сил” (Związek Żołnierzy NSZ – Koło Chicago).

Українська громада Чикаго напередодні відзначала День захисника та 75-річчя утворення УПА. Генеральне консульство України в Чикаго взяло на себе організацію вшанування Дня захисника, а відділ Українського Конгресового Комітету Америки в штаті Іллінойс провів відзначення річниці утворення УПА,

Однак те, що було святом для українців, стало приводом для провокації збоку групи польських шовіністів. У ніч з 7 на 8 жовтня молодики вивісили плакати навпроти Генерального консульства України в Чикаго з анти-упівськими гаслами. Про що і самі ж повідомили у Твітері.

Związek Żołnierzy NSZ вже відома  українцям. Як розповів керівник групи військово-історичної реконструкції “Сіроманці” Юрій Сорока, ці ж провокатори часто з’являються на подіях, котрі об’єднують шанувальників військової історії різних країн, що періодично проводяться в штаті Іллінойс.

Слід зазначити, що ця група не обмежилася спаплюженням фасаду консульства. Вони також з’явилася на самому відзначенні, яке проходило у Блумінгдейл. Щоправда, групу з 6 чоловік з плакатами українці успішно ігнорували, не бажаючи порушувати урочистості свята.