Генеральним консульством України в Нью Йорку прийнято рішення про запровадження з 1 січня 2018 року системи електронного запису на прийом

Шановні громадяни України!

Як вам відомо, Генеральне консульство України в Нью-Йорку вже третій рік поспіль успішно оформлює паспорти громадянина України для виїзду за кордон нового типу, так-звані біометричні паспортні документи.

Після запровадження влітку цього року безвізового режиму поїздок громадян України до країн Європейського Союзу саме цей тип паспорта, починаючи з липня цього року, надав право його власнику скористатися можливістю безвізової подорожі до країн ЄС.

Разом з тим, через значний інтерес, який викликала ця історична подія у середовищі українців, у тому числі тих, які проживають за кордоном та, зокрема, у США, кількість звернень до консульської установи з клопотаннями про оформлення біометричних паспортів різко зросла.

В умовах відсутності достатнього приміщення у будівлі Генконсульства для того, щоб розмістити у ньому одразу усіх бажаючих подати заяву для оформлення біометричного паспорта, а також через специфіку роботи обладнання для введення даних про особу до паспортної системи та фотографування, це, у свою чергу, як засвідчила практика, призвело до створення черг перед будинком нашої установи, тривалих очікувань (подеколи по декілька годин), що, на нашу думку, є абсолютно неприйнятною та нецивілізованою формою роботи зі співвітчизниками у 21 столітті.

Таким чином, після проведення ретельного аналізу ситуації та кількості звернень до Генконсульства з паспортних питань Генеральним консульством було прийнято рішення про запровадження з 1 січня 2018 року системи електронного запису на прийом.

Для запису достатньо зайти на веб-сторінку www.nypassport.net та здійснити 3 прості кроки:

  1. Ознайомитися з порядком та вимогами щодо оформлення біометричного паспорта.
  2. Завантажити, роздрукувати та заповнити відповідну заяву.
  3. Обрати зручний для подання заяви та інших необхідних документів день та час.

Переконані, що такий підхід на сьогодні є виправданим та таким, що здатен зекономити ваш час та зробити відвідання консульської установи максимально комфортним та швидким.

Принагідно інформуємо, що на першому етапі роботи системи запис на прийом буде можливий на перші два місяці роботи (січень та лютий 2018 року) з поступовим відкриттям для запису наступних місяців. Також з 1 січня планується змінити графік прийому відвідувачів з паспортних питань, додавши до нині існуючих годин прийому громадян (у понеділок з 9 до 12; у середу з 9 до 12 та у другій половині дня з 14 до 17) також прийом у другій половині кожного понеділка (з 14 до 17 години).

Просимо також вашого сприяння у розповсюдженні цієї інформації серед української громади з тим, щоб поінформувати про очікувані зміни максимальну кількість бажаючих відвідати Генеральне консульство для оформлення біометричного паспорта та, тим самим, звести до мінімуму кількість тих, хто через необізнаність із новим порядком буде змушений повторно відвідувати консульську установу для подання необхідного пакета документів.

Тож чекаємо на вас у новому році в обраний вами зручний час.

До зустрічі!

Генеральне консульство України в Нью-Йорку                                                                                        11.12.2017