Євген Кінасевич ˗ гордість гокейної команди Гарвардського університету

Eugene Kinasewich

Його батьки переселились з Києва до Канади у 1907 році. Євген був одним із 13-ти дітей (9 хлопців та 4 дівчаток) української родини Івана та Катерини Кінасевичів в Едмонтоні. У 10 років став круглим сиротою, його виховував старший брат Михайло.

У багатьох би опустилися руки й з’явилася зневіра та розпач. Однак це не про нашого героя!

Він вже від 3-х років їздив на ковзанах, у 8 – грав у гокей серед доросліших, у 15 – грав за дружину «Едмонтон Ойлерс» в «А» класі юнаків, у 17 – здобуває нагороду Джина Керрігена (цю нагороду призначають найкращому та найпопулярнішому спортовцю Едмонтону).

Окрім гокею Євген займався бейсболом, американським та європейським футболом.

Хоча спорт, а головне гокей, забирав чимало часу у Євгена, однак він не полишав плідно навчатися і здобувати освіту. На останній рік середньої школи він переходить до Дірфілд Академії в Нортфілді, щоб потім поступити до Гарварду. У Дірфілді Євген отримує стипендію і є найкращим студентом за останні 25 років навчального закладу.

Євген таки досягає своєї мети і вступає до Гарвардського університету. Але одразу ж розчаровується. Бо дізнається про те, що як колишньому професіоналу йому не можна грати в університетській гокейній дружині. І навіть після того, як інші університети пропонували Євгену навчатися у них, отримувати стипендію та ще й грати у гокей, він не погодився.

Він не здавався. І після року успішного навчання сталося не чуване! Керівництвом Гарвардського університету було прийнято безпрецедентне рішення! Багаторічні традиції й статут університету було змінено. Й змінено спеціально для випадку студента Євгена Кінасевича! Такого у Гарварді ще ніколи не відбувалось. Так по року навчання Євген заграв у складі Гарварду.

Слід зазначити, що рік перерви без гокею, Євген затято студіював науку та займався громадською й волонтерською діяльністю. Наприклад, він добровільно працював опікуном-виховником групи бідної молоді передмістя Бостону.

За перший свій сезон у складі дружини Гарвадського університету Євген у 27 іграх, забив 20 голів та зробив 20 результативних асистів. Євген Кінасевич став справжньою зіркою гокею!

Успіхи Євгена Кінасевича у Гарварді й в навчанні та гокеї, лише тільки додали наснаги та загартували його характер. Бо ж треба було мати силу духу й стійкість щоб відмовитись від посади декана в університеті. Натомість він став президентом Західної Гокейової Ліги у Канаді.

Євген Кінасевич наймолодший президент в історії цієї Ліги. Йому ось тільки виповнилось 27 років.

У родині Кінасевичів гокей – це сімейна справа. Брат, Євгена, Р. Кінасевич змалечку теж захоплювався гокеєм. Після завершення кар’єри гравця він став тренером та менеджером. Але це вже інша історія!

Олексій Лях-Породько, засновник онлайн журналу Спортивний родовід