28-ий фестиваль на оселі Ольжича

Лігайтон, ПА – Як і в минулих роках так і в цьому році третій тиждень серпня був присвячений вшануванню 28-ої річниці Незалежності України на теренах нашої оселі. Фестиваль-свято розпочався 17-го серпня 2019 р. та тривав два дні. Фестиваль відкрила д-р Павлина Головяк, після чого на сцену було запрошено Українсько-Американських Ветеранів Пост 42 ім. Джак Паленса з Бетлегем, ПА та ансамбль «Казка», який виконав Канадський, Американський та Українській гімни. Після цього було зачитано щиру, спільну молитву.

Ведучими фестивалю були Андрій Добрянський та Павлина Головяк, які відмінно виконали свої завдання на українській та англійських мовах. Мистецьку програму відкрито традиційним привітом у виконанні танцювального ансамблю «Калина» з Торонто. Протягом всього свого виступу танцювальний ансамбль «Калина» ще раз доказав свою професійність та вміння наповнити публіку неймовірними позитивними емоціями. Ансамбль «Казка» відкрив другу частину програми традиційним привітом та розважав публіку піснями та танцями, які були переплетені чарівними звуками скрипальки Інеси Тумочко-Дикайло. Отець Володимир Баран на баяні взірцево виконав в’язанку українських пісень. Квартет в складі о. Володимира Барана (баян), Михайла Дуди (ґітара), Володі Головяка (скрипка) та Інеси Тимочко-Декайло під її керівництвом знаменито виконали українські пісні. У вечері на забаві всі звеселялися під феєричні звуки оркестру «Чари».

В неділю 18-го серпня в каплиці св. Андрія Первозваного була відслужена урочиста свята Літургія владикою Андрієм Рабієм в супроводі о. Володимира Барана, пароха Української Католицької церкви св. Володимира в Палмертоні, ПА, та о. Евгеном Монюком. Опісля Владика Андрій поблагословив квіти, які були роздані присутнім.

Недільну Програму було відкрито трьома гимнами, а опісля владика Андрій Рабій привітав фестиваль та побажав всім веселого побуту. Недільну мистецьку програму відкрито привітом у виконанні ансамблю «Калина». Виконавці виступили з новим репертуаром. На кінець оба ансамблі «Калина» та «Казка» закінчили програму гучним «Гопаком».

Присутні насолоджувалися смачними харчами, мило забавлялися, спілкувалися з друзями та охоче дивилися як вперше на оселі Мирослав Кий та Роман Городиський виробляли домашне пиво.

Щиро запрошуємо всіх до оселі ОДВУ ім. О. Ольжича на наступний наш фестиваль в честь вшанування 29-ої річниці Незалежності України, який відбудеться 15-16 серпня, 2020 р.

Ксеня Крилюк.