Оцифровані записи гурту “Іска” тепер можна набути в ITunes та АmazonMusic

Всі три звукозаписи вокально-інструментального ансамблю „Іскра“, які вийшли з друку майже 30 років тому, недавно перевидано у виді цифрового завантаження. Тепер ці звукозаписи можна набути у таких сервісах, як iTunes, Amazon Music, CD Baby, Spotify та Google Play. Рівнож, поодинокі пісні „Іскри“ можна прослухати на YouTube.

За час свого існування (1977-1986), нью-йоркська „Іскра“, була одна з найпопулярніших та впливових українських танцювальних оркестр у північній Америці. Від Нью-Йорку до Лос Анджелес, та від Монтреалю до Едмонтону, „Іскра“ постійно виповнювала забавові залі та фестивальні приміщення уболівальниками музики „Іскри“. Обширний та різноманітний репертуар ансамблю черпав з українського фолькльору, української естради, та включав композиції членів „Іскри“.

Перша довгограйна платівка ансамблю („Іскра“, 1979) стала експонатом типового репертуару, який прозвучав би на забавах „Іскри“ – від сентиментального танґо „Гей Га“ Веселовського, до естрадного шедевру „Три Трембіти“ Скорика, до авторських пісень членів ансамблю Олеся Кузишина („Ти Моя“, „Сумерк“) та Ярослава Палилика („Спомини Літа“). Відмінні в „Іскри“ своєрідні обробки українських народних пісень, та спів на три голоси.

Наступна довгограйна платівка „Іскри“ („Зустріч Світанку“, 1981) прозраджує намагання ансамблю збагатити свою звукову палітру, користуючись до більшої міри тонозводниками (синтезаторами) та електронними ефектами („Козак“, „Мамо“ та „Люди“). За те, „Іскра“ не відхиляється від свого вокального стилю, ані від обробок народних пісень, якими відрізняється від своїх сучасників. Поруч народних та естрадних пісень, на платівці записані чотири авторські пісні членів ансамблю Олеся Кузишина („Іскра“, „Дай Мені Серце“ та „Люди“) та Ярослава Палилика („Козак“).

Останній звукозапис „Іскри“, це короткограйна платівка „Мандрівка по Україні“ (1983). До певної міри, це найбільш амбітний проєкт ансамблю, а саме, музична подорож по Україні, з поясненням в українській та англійській мові. Дана частина Україна зображена відповідною музикою, а пояснення виголошені членами ансамблю у двох мовах. Олеся Кузишина пісня, „Вкраїно Моя Чарівна“, служить початком і заключенням подорожі.

Прем’єра „Мандрівки“ відбулася в липні 1983-го р., підчас виступу „Іскри“ на Фестивалю Молоді на Верховині у Ґлен Спей, Нью-Йорк. Склад „Іскри“ був: Олесь Бундзяк (бас-ґітара), Богдан Кузишин (барабани, перкусія, вокал), Олесь Кузишин (клявішні, ґітара, вокал) та Ярослав Палилик (клявішні, акордеон, вокал). Ориґінальними інженєрами звукозаписів „Іскри“ були Марко Сидорак та Ричард Нейґл зі студії ElectroNova Productions. Цифрове перевидання виконав Славко Галатин у студії BeSharp Studios. Перевидання присвячені покійному членові „Іскри“, Олесеві Бундзякові