Летальність госпіталізованих з коронавірусом в Італії сягає 6% 

Епідемія коронавірусу в Європі найсильніше вдарила  по Італії. За дослідженнями Університету Джона Гопкінса ( John Hopkins University) на сьогодні тут понад 10 тисяч хворих. Померла 631 особа. Статистика страшна, бо виводить цифру летальності до 6%. Кожен 17˗тий, хто попав до госпіталю з коронавірусом, помирає. Про ситуацію в Італії з перших вуст у розмові з Оксаною Дашкевич˗Никифорук, відомою коломиянкою, авторкою гумористичних віршів. В Італії вона живе вже 20 років.

— Уряд Італії декілька днів назад увів обмежувальні карантинні заходи на всю Італію. Що таке карантин твоєму містечку? 

Оксана Дашкевич˗Никифрук біля зачиненого магазину

— Ми живемо в містечку Bastiglia, недалеко Модени. Це північ Італії. У зв’язку з китайським корона вірусом нам заборонено без потреби пересуватися між населеними пунктами. Допускається виїзд на роботу і за продуктовими закупами.  

 Пошта і банки працюють тільки до обіду. Вся черга чекає на вулиці, люди повинні бути в масках  і мінімум один метр один від одного. Заходять в приміщення тільки по одному. Відмінили всі заплановані візити до лікарів˗спеціалістів. 

 Якщо ти їдеш машиною без авто˗сертифікату і тебе зупинила поліція, штраф 204 євро. Прирівнюється до кримінального злочину. Але кожний регіон ( область) має свої внутрішні закони.

 Позакривалися школи, магазини з промисловими товарами, бари, ресторани, клуби, тренувальні зали, басейни, церкви. Працюють тільки продовольчі магазини і аптеки. 

 Заборонено вихід на вулицю без маски, обійми і поцілунки, рукостискання при зустрічі. Рекомендують сидіти дома, не ходити в гості, мити руки дезінфікуючими засобами. Але закони ще й міняються кожний день

— Ви маєте право повернутися в Україну?

— Повернутися в Україну – можна, але до Італії назад уже ні. Доки карантин не мине. Франція, Швейцарія, Словенія і Австрія перекрили свої сухопутні кордони з Італією.

— Дай Боже всім вам здоров’я! Але у випадку симптомів коронавірусу, що будете робити.

— У випадку підозри на коронавірус дзвониш до свого лікуючого лікаря і дієш за його рекомендаціями. Якщо це вечір, або вихідний – треба дзвонити у швидку. Самим до госпіталю їхати не рекомендується.

— Тестування на коронавірус безкоштовне? 

— Для  резидентів Італії безкоштовно. Туристам перебування в лікарні покриває страхування. Але в різних регіонах працюють різні правила. Південні регіони найбільш лояльні до людей без документів на право перебування в Італії.

— Чи є можливість купити у вашій аптеці респіратор, марлеву пов’язку?

— У навколишніх аптеках і супермаркетах закінчувалися всі дезінфікуючі засоби, марлеві пов’язки і респіратори. По телевізорі показують, як зробити пов’язку в домашніх умовах. Обіцяють завезти антивірусні захисні засоби  і роздавати безкоштовно. Але ще цього не було.

— Головна гіпотеза, чому Італія має найбільшу кількість хворих у Європі?

— Багато італійців мали зв’язки, бізнес із Китаєм. Перші спалахи вірусу були на півночі Італії. Італійці з півночі почали втікати на південь. Тепер тієї зарази ніде не бракує!

Емоційний характер італійців сприяв швидкому поширення вірусу. Бо зустріч італійців ˗ це обнімання, поплескування один одного, близькі темпераментні розмови. Як кажуть, поговорив з італійцем аж руки заболіли.

— Поліція дуже строга? Когось уже покарали за порушення карантинних заходів?

— Особисто не знаю людей, що порушили карантин і мали проблеми через це. Поліція свою роботу виконує добре. Їм ще й військові допомагають. 

Все розвивається дуже швидко. Закони приймаються і змінюються кожний день. Нас обнадіюють, що з приходом весни – літа вірус сам щезне, бо боїться високої температури . Надіємося на свідомість людську, на Всевишнього і медицину. Будьмо здорові!

Розмову записав Роман Біловус