Коломойський підштовхує Зеленського оголосити дефолт. Буде падіння гривни?

Український бізнесмен Ігор Коломойський підштовхує нового президента країни Володимира Зеленського відхилити програму жорсткої економічної політики Міжнародного валютного фонду або оголосити дефолт за зовнішнім боргом України. “На мою думку, ми повинні ставитися до наших кредиторів так, як це робила Греція”, – сказав Коломойський в інтерв’ю газеті Financial Times. “Це приклад для України”. У 2015 році Греція стала першою розвиненою країною, яка відмовилася погашувати позики МВФ.

За словами Коломойського, переконлива перемога Зеленського на президентських виборах підтвердила, що народ України хоче позбутися плану жорсткої економії, нав’язаної МВФ.

“Якщо Зеленський послухається Заходу, а не урядуватиме на власний розсуд, то він закінчить як Порошенко. У нього буде такий же рейтинг 5, 10, або 15, а не 73%”, – сказав Коломойський. За його словами, Сполучені Штати та Європейський Союз повинні списати зовнішній борг України. “Це ваша гра, ваша геополітика”, – сказав він. “Ви не піклуєтеся про Україну. Ви хочете завдати шкоди Росії, а Україна – просто побічна жертва”

Треба сподіватися, що неминучим наслідком оголошення дефолту буде стрімке падіння гривни. Класичний приклад ˗ дефолт Росії у серпні 1998 року. Тоді рубель за місяць втратив дві третини вартости. Падіння було із семи рублів за долар до 21 рубля за долар.