Засновника нью˗йоркського ресторану Тарас Бульба хочуть посадити до тюрми на два роки

Податкові переслідування російськими податківцями сітки українських ресторанів ВИПАДКОВО співпали з початком агресії Росії проти України п’ять років тому.

Податкові претензії до засновника мережі «Корчма Тарас Бульба» Юрія Білойвана, як він сам сказав у останньому слові перед суддями Басманного суду у Москві 14˗го червня, почалися п’ять років тому. При цьому, сума кари досі неясна: якщо раніше мова йшла про 600 млн рублів, то тепер з боку російських податківців звучать вимоги сплатити 1 мільярд 200 мільйонів рублів. У додаток, прокуратура вимагає посадити Білойвана на два роки до тюрми. Вирок буде оголошено у понеділок 17 червня.

У Росії Білойваном було відкрито 15 корчм. А ще одна у Мангеттені. Податківці висунули звинувачення тільки російському сегменту ресторанів. Серед претензій до «Корчми»: невидача касових чеків, практика розрахунку тільки готівкою, заниження суми виручки.

Білойван публічно не говорить, що податковий пресинг має політичну складову. Але, як пише News-Rambler, податкові претензії до ресторану на мільярд ˗ безпрецедентний випадок. Подібних покарань рестораторам у Росії ще не було.

Корчму «Тарас Бульба» у Мангеттені Юрій Білойван відкрив 1˗го червня 2013 року. У бізнесі ресторан був до 2018 року. Ймовірно, через податкові проблеми у Росії ресторан у Нью Йорку зараз закритий.

Фото вгорі: Юрій Білойван, з персональної сторінки на Фейсбуці.