Інтронізація ново іменованого Митрополита Архиєпископа Філадельфійського Бориса Ґудзяка

Інтронізація ново іменованого Митрополита Архиєпископа Філадельфійського Бориса Ґудзяка, яка відбудеться 4 червня підчас Архиєрейської Божественної літургії в Українській Католицькій Катедрі Непорочного Зачаття. Під час церемонії поставлення нового духовного провідника для українців католиків у Сполучених Штатах очікується присутність понад 50-ти єпископів.

Митрополит Борис Ґудзяк

 Вівторок, 4 червня, стане історичною датою в житті Української Католицької Церкви у Сполучених Штатах, коли 58-річний Високопреосвященний Борис Ґудзяк, народжений у Сиркюзах, Н.Й., буде уведений на престіл як сьомий Митрополит Архиєпископ Української Католицької Архиєпархії Філадельфії. Новий духовний провідник Української Католицької Церкви в Сполучених Штатах є наступником Митрополита-Архиєпископа Стафана Сороки, чиє зречення через хворобу Папа Франциск прийняв 16 квітня 2018 р.  Від тієї дати Єпископ Андрій Рабій служить Апостольським Адміністратором Філадельфійської Архиєпархії.  Після Синоду Єпископів Української Католицької Церкви, який відбувся в Україні в вересні 2018 р., Синод звернувся до Святого Престолу про призначення нового Митрополита-Архиєпископа для Філадельфійської Архиєпархії. 18 лютого 2019 р. Папа Франциск проголосив призначення  Єпископ Бориса Ґудзяка.

Чин уведення на престіл під час Архиєрейської Божественної літургії, коли Митрополит Борис офіційно і згідно з канонами прийме провід над Архиєпархією, розпочнеться об 11:30 ранку.   Літургійна процесія, в якій візьмуть участь 50 єпископів з Української Католицької, Східних Католицьких, Римо Католицької та Української Католицької Церков, 125 священиків, 11 дияконів та 70 членів монаших чинів.

Блаженніший Святослав Шевчук, Глава і Духовний Отець Української Католицької Церкви та Його Ексцеленція Крістофер П’єр, Апостольський Нунцій в Сполучених Штатах, будуть головними служителями на Божественній літургії .

Співслужачими на літургії будуть:  Високопреосвященний Митрополит Борис Ґудзяк, Його Еміненція Тимоті Кардинал Долан (Ню Йорк), Високопреосвященний Чарлз Чапу (Архиєпископ Філадельфійський), Високопреосвящений Архиєпископ-емерит Стефан Сорока, Архиєпископи та єпископи в святилищі. Протопресвітери Філадельфійської Архиєпархії: Всечесніший Роберт Гітченс, Вашінгтонський деканат; Всечесніший Микола Іванов, Південно-Антрацитний деканат; Всечесніший Нестор Івасів, Північно-Антрацитний деканат; Всечесніший Тарас Лончина, Нюджерзійський деканат; Всечесніший Іван Сенів, Легай Скукл деканат, та Всечесніший Монсеньйор Петро Васло, Філадельфійський деканат, будуть співслужачими єреями при вівтарі. 

Герб Митрополита Бориса Ґудзяка

З дияконів будуть служити отець-протодиякон Назар Ярунів; отець-диякон Павло Макар, отець-диякон Павло Споттс, отець-диякон Володимир Радко та отець-диякон Данило Ґаладза.

Його Ексцеленція Кристофер П’єррі від імені Папи Франциска виголосить привітання та вручить Папську буллу. 

Блаженніший Святослав звернеться до присутніх вірних, а Митрополит Борис виголосит проповідь перед своєю паствою як новий пастир Філадельфійської Архиєпархії.  
Під час служби все духовенство Філадельфійської Архиєпархії засвідчить свій послух новому Митрополиту через обряд цілування його омофору на правому плечі, його руки та набедреника. 

Під час Божественної літургії, що буде правитися англійською та українською мовами, буде співати зведений хор з парафій Філадельфійської Архиєпархії під проводом пана Степана Шишки, керівника хору  з Українського Католицького Крайового Собору Пресвятої Родини в Вашінгтоні, ОК. 

У почесній варті будуть стояти Лицарі Колумба четвертого рівня зі Східного Округу Пенсильванії Провінції Калверт.

Після Божественної літургії Митрополит Ґудзяк вітатиме гостей під час прийняття на посілості Українсько-Американської горожанської асоціації, на яке запрошені духовенство, монашество та вірні.

Архиєпископ Ґудзяк був рукоположений на священика 26 листопада 1998 р.
21 липня 2012 р. Владика Борис був проголошений Папою Венедиктом XVI новим Українським Греко-Католицьким єпископом для вірних Франції, Бельгії, Нідерландів, Люксембургу та Швейцарії  й рукоположений на Єпископа 2 грудня 2012 р. 19 січня 2013 р. Папа Венедикт XVI підняв Апостольський Екзархат для українців Франції, Бенелюксу та Швейцарії до рівня повної Апостольської Єпархії св. Володимира в Парижі. 
Владика Борис Ґудзяк народився 24 листопада 1960 р. в Сиракюзах, Н. Й., в родині емігрантів з України. У 1980 р. він отримав Бакалаврат з філософії та біології від Університету в Сиракюзах і продовжив навчання в Римі, де належав до оточення Патріарха Йосифа Сліпого. У 1983 р. він отримав бакалаврат з богослов’я в Папському Університеті Урбаніана  і тоді повернувся до Америки, щоб працювати в Гарвардському Університеті над докторатом зі слов’янської та візантійської історії культури, який він захистив у 1992 р. У 1995 р. він отримав ліценціат зі Східного християнства від Папського Східного Інституту.  
У 1992 р. він переїхав до Львова де організував і керував Інститутом історії Церкви. У 1993 р. він був призначений Головою комісії з відновлення Львівської Богословської Академії. З 1995 по 2000 р. служив Віце-ректором Львівської Богословської Академії, пізніше, з 2000 по 2002 рр.,  – Ректором. У цей рік отець Ґудзяк став Ректором Українського Католицького Університету (відкритого на базі Академії), а в 2013 р. його Президентом.

Уведення на Престіл та Архиєрейська Божественна літургія будуть головною подією тижня – від неділі, 2 червня, до суботи, 9 червня 2019 р., – особливих заходів молитви, святкування, єднання та розвитку: «Від серця до серця».

Українська Католицька Церква є найбільшою Східно-Католицькою Церквою.  У Сполучених Штатах до Української Католицької Церкви входить  Філадельфійська Архиєпархія, яка нараховує 13 000 вірних, 62 парафії, 2 місії в штаті Делавер, в східній Пенсильванії, Окрузі Колумбія, Меріленді, Ню Джерзі та Вірджинії.  Інші єпархії у складі Митрополії – Стемфордська, Конн.; св. Миколая в Чікаго, Іл.; св. Йосафата в Пармі, Ог.