Верховний суд NY оголосив рішення щодо конфлікту двох управ ОOЧСУ

Микола Грицковян залишається головою “Нової” Головної управи, але опозиціонери вже подали апеляцію.

  • 15 січня 2021˗го року суддя Верховного суду Нью Йорку Линн Котлер оголосила що “Стара” Управа” не змогла “виконати свій обов’язок продемонструвати що вибори (“Нової” Головної Управи, ред.), які відбулися 28 вересня 2019 року, були нерегулярними”. 

Організація оборони чотирьох свобід України (ОOЧСУ) ˗ одна із найдавніших українська організацій США. Ще у 1970˗ті роки вони придбали великий будинок у Мангеттені котрий може  вартувати зараз понад 10 мільйонів. Має 18 помешкань та ще перший комерційний поверх. Потенційно, мав би приносити тільки за оренду помешкань 30 тисяч щомісяця.

Відомий українській громаді адвокат Аскольд Лозинський два роки тому почав підозрювати, що Головна управа ООЧСУ не веде належного контролю за бізнесом багатоквартирного будинку. А також вже 6 років не скликала регулярних з’їздів.

Зважаючи на це, Лозинський та інші члени ООЧСУ скликали Надзвичайний з’їзд котрий відбувся у вересні 2019. На з’їзді були виголошені претензії що:

  • головний комерційний орендар будинку не платить оренду вже декілька років і заборгував будинкові сотні тисяч доларів.
  • місто збиралося продати податкові заборгованість будинку, бо не сплачено $200 тисяч податку на нерухомість і вже набігло $20 тисяч кари.
  • банк, котрий тримає $800,000 мортгеджу на будинок, посилає листи про foreclosure

Зважаючи на  “mismanagement and malfeasance in the operation and management of the ODFFU and its building” збори вирішили обрати нову Головну Управу ООЧСУ і перебрати адміністрування будинку.

Із документів судової справи. Лист “Нової” управи до членів ООЧСУ

“Стара” Головна управа ООЧСУ вирішила не визнавати “Нову” Головну управу і подала до суду. Вони аргументували в суді серед іншого, що Позачергові збори були скликані незаконно. Не було сповіщено всіх членів ООЧСУ. На зборах були присутні представники тільки трьох відділів організації, а за Правильником має бути три/четвертих із 13 відділів ООЧСУ.

Апеляції і судові тяганини, ймовірно, можуть тривати ще роками. Але адвокат Аскольд Лозинський упевнений, що шанси опозиціонерів змінити рішення Верховного суду дуже мізерні.

 Із кращого, “Нова” управа повідомила, що вже погасила податкову заборгованість місту. Оплачено також десятки тисяч за електрику, газ, та воду. Із гіршого, банк все таки продав мортгеджові борги за будинок приватному інвестору. 

Серед інших подій останніх днів. Вчора редакція Закордонної Газети отримала повідомлення від голови “Старої” ГУ Управи ОOЧСУ Дмитра Ленчука в якому повідомляється що:

  • “…група під керівництвом Миколи Грицковяна, яка заявляє за своє право на правління ООЧСУ, увійшла до будівлі та почала примусово виселяти орендарів та ламати замки тих, хто не платив їм протягом усієї судової справи”
  • “Як носії правди, гідності та справедливості, ми вже розпочали апеляційний процес щодо скасування рішення суду від 15 січня 2021 року”
  • “Ми закликаємо Вас ігнорувати будь-яку дезінформацію, надіслану Управою під керівництвом Миколи Грицковяна… Будь ласка, продовжуйте молитися за ООЧСУ.”

На прохання прокометувати це повідомлення “Новий” голова Микола Грицков’ян сказав, що ніякого примусового виселення не було: “Сьогодні по обіді, поліція міста Нью-Йорку видала наказ членам старої усунутої Управи покинути будинок та їх повідомила що вони не мають права там бути. Поліція дала цей наказ коли вони з’ясували що Верховний Суд Штату Нью-Йорку визнав повноправну Управу, якою голова є Микола Грицковян і секретарем є Ігор Длябога. Наша нова, легітимно визнання управа встановлює правовий порядок!”

Роман БІЛОВУС