Оголошено лауреатів краєзнавчої премії імені Євгена Паранюка

Лауреати обласної краєзнавчої премії імені Євгена Паранюка, краєзнавця, етнографа, мецената, книжника, який 65 років прожив в Нью-Йорку. Пам’ять про нього живе в його рідному селі Хмелівка на Богородчанщині і щороку воскресає у день його народження 23 червня під час вручення премії його імені. Нагадуємо, що премія заснована родиною Є.Паранюка (сестрою Поліною Лапчук та небогою Любою), а також обласною організацією Національної спілки краєзнавців України (голова – Михайло Косило).

Якщо в минулому році премія вручалася у Хмелівці, то в цьому році місцем для її вручення став будинок обласної «Просвіти», а саме, приміщення Музею народної шани Т.Г.Шевченка, який створив перший лауреат премії ім.Є.Паранюка Петро Арсенич ( покійний).

Цьогорічними лауреатами премії журі визначило двох достойників-краєзнавців: історика Богдана Гавриліва за визначний вклад у розвиток краєзнавства в Івано-Франківську і області та художника, краєзнавця Степана Андріїшина за його внесок у розкриття теми 600-літнього панування чужинців на Коломийщині ( два томи історичного дослідження).

Премію вручили голова ОО НСКУ С.Косило та тогорічний лауреат цієї премії Тетяна Фіголь.

На урочистому заході вшановування нових лауреатів премії ім.Є.Паранюка були присутні: сестра Є.Паранюка Поліна Лапчук, відповідальний секретар обласної організації  НСЖУ Вікторія Плахта, голова обласної організації  НСПУ Євген Баран, голова коломийської районної «Просвіти» Василь Глаголюк.

Всі вони виголосили своє слово, привітали новоспечених лауреатів премії. Останні подарували власні видання для родини Паранюків-Лапчуків, подякували за премію.

М.Івано-Франківськ

Письменник           Василь Бабій