Пенсильванський сенат прийняв резолюцію про геноцид українського нарду в 1932-33 роках

15 листопада 2017 року Сенат Пенсильванії у Гаррисбургу призначив листопад 2017 року як «Місяць памяти українського геноциду». У резолюції Сенат стверджує, що «85 років тому совєтський провідник Йосиф Сталін і його тоталітарний режим здійснили акт геноциду через застосування вишуканого голоду,з конфіскацією землі, збіжжя і тварин від українського народу, що спричинило смерть до 10-ти мільйонів невинних чоловіків, жінок і дітей. Цей геноцид, голодомор, що означає «вбивство голодом» був специфічно створений совєтським режимом, щоб покарати свідомих українців у їхньому спротиві економічному, політичному і соціяльному поневоленні українців.l

Над резолюцією проголосували  у палаті сенату, яка вирінюється своїм мистецьким смаком,  в Гарисбургу, столиці Пенсильвенії.  Резолюцію подав сенатор Стюарт Грінліф на засіданні Сенату. Спікер Сенату заступник губернатора Майк Стек викликував поіменно кожного члена сенату до голосування «за» або «проти» резолюції. Сенатор Грінліф представив делегацію української спільноти: Михайла Савківа, директора Української Інформативної Служби, голову комітету США для усвідомлення Українського  голодомору-геноциду 1932-33, Евгена Луціва – голову Українського Конгресового Комітету у Філядельфії, та Уляну Мазуркевич – голову Комітету Голодомору у Філялельфії. Всі сенатори піднялись з місць  і привітали делегацію оплесками.

Раніше перед голосуванням в Сенаті, делегація стрінулася з сенатором Грінліфом в часі якої директор УНІС-у Михайло Савків вручив сенаторові скляне відзначення «Приятеля УНІС-у».

Перед від’їздом з Гаррисбургу делегація відбула робочу візиту з офіційною Пенсильванською установою освіти, де розглянено можливості включити справу українського голодомору-геноциду у 1932-33 рр. у освітню систему пенсильванських шкіл.

Після прийняття резолюції Гаррисбурсбкого сенату,делегація стрінулася із заступником губернатора Майком Стек, який цікавився українськими справами і обговорював економічні можливості співпраці з Україною. Заступник губернатора запевнив делегацію, що відбуде поїздку в Україну, щоб особисто поцікавитися існуючими можливостями економічної співпраці.

Уляна Мазуркевич