Спільна Віртуальна Пластова Свічечка та Передача Вифлеємського Вогню Миру в США

Від 1997-го року, скавти по світі щорічно святкують передачу Вифлеємського Вогню Миру (ВВМ).

Вічний вогонь горить у Вифлеємі, місце народження Ісуса Христа. Це світло горить століттями і є символом миру, тепла та любови. Починаючи в 2008 р. Пластуни в Америці долучилися до цієї традиції коли Австрійські скавти перше перевезли літаком цей Вогонь до Нью Йорку. Останні тринадцять років Пластуни в Америці і в Канаді передають цей Вогонь крізь країну як символ миру, любови, добра, та надії. Вогонь нас єднає незалежно від кордонів – штатів або країн!

Курінь Ті Що Греблі Рвуть занимаються передачею ВВМ по Америці і Канаді.  З огляду що цього року Австрійські скавти не перевезли ВВМ через коронавірус пандемію, членки куреня під проводом пл. сен. Лесі Лебедь зорганізували спільну віртуальну Свічечку для всіх пластунів в Америці. Пл. сен. Андрій Козак, голова Крайової Пластової Старшини в США, привітав всіх і пояснив як почалася традиція пластової Свічечки.  Пл сен. Лада Бідяк, пояснила символіку і важливість ВВМ цего року в часі коли ми не можемо зібратися але святкуємо по наших домах. “Вогонь представляє теплоту і повну жертовність. Світло зображає  душевний спокій та любов до людей і до світу. А проміння віддзеркалює нашу солідарність з усіма тими, котрі далеко від нас.” Через пандемію, ми всі далеко від один одного, і тому це свято навіть важливіше цього року. Це не тільки передає мир, любов, і добро в часах коли найбільш потрібно, але також нас всіх єднає, навіть якщо через екрани. Це пригадує нам всім про нашу велику Пластову родину яка поширює любов і єдність до кожного кута Америки і світу. 

Пл. сен Леся Лебедь провадила програму яка включала колядування, вертеп, і сміх, де брали участь пластуни з різних станиць США. Після представлення значення ВВМ, пл. сен. Ляриса Вовк, пояснила значення трьох свічок яких запалюють пластуни . Першу свічку запалюється за всіх українців по світі, другу свічку за всіх що відійшли від нас і за українських героїв, а третю за всіх Пластунів і за нашу Пластову родину. Після запалення трьох свічок, кожна родина запалила свої свічки і слухали спів пісні Вифлеємського Вогню Миру, виконано пл. сен. Ксенею Салевич, і донькою Анною. Підчас співу пластуни дивилися на прозірки з минулих передач ВВМ.

Впродовж Свічечки пластуни чули колядки  і віншування від різних станиць та було чути багато голосів – від пташат до сеньйорів від Атлантичного океану до Тихого океану. Молода Гребля ст. пл. Юстиня Гриців нам заколядувала з двох побереж – перше з станицею Йонкерс та тоді сама заколядувала Бог Предвічний (всі голоси) з Каліфорнії. 

При кінці свята, пл. сен. Христя Кохан, курінна сеньорок Ті Що Греблі Рвуть, щиро подякувала всім що долучилися до Свічечки і передачі Вифлеємського Вогню Миру. Ми всі вдячні що курінь Ті Що Греблі Рвуть нам дали змогу разом відсвяткувати Свічечку незважаючи обставинам. У серцях всіх пластунів полумя ВВМ далі палає і приносить любов, мир, і добра усім. 

Ст. пл. геть. вірл. Андрея Пенцак, Гр., Референт Преси