За штурм Капітолію заарештували декількох російськомовних

The Washington Post повідомляє, що одному заарештованому пред’явлено звинувачення у володінні “автоматичною зброєю військового зразка” та 11 коктейлів Молотова. Іншого затримано за напад на поліцейського з використанням хокейної ключки. Ще один заарештований вимагав російського перекладача і сказав судді: “Я не знаю, про яке незаконне проникнення (до Капітолію) ви маєте на увазі”.

З вище поданої новини неможливо зрозуміти, чи всі три затримані були російськомовні, чи тільки один. Але у переддень мітингу 6˗го грудня десятки фейсбучних груп штибу “russians for trump” організували групові поїздки до Вашингтону. У наступних постах уже з місця демонстрації йшлося, що “нас тут тисячі”.

Про ще двох російськомовних затриманих розповідає BuzzFeedNews. Йдеться про 28˗річну Kristina Malimon та її маму Yevgeniya Malimon. Христина Малімон є активною республіканкою, очолює Young Republicans of Oregon.

Добрим джерелом інформації про участь вихідців із України та Росії у демонстрації та захопленні Капітолію є Youtube канал детектива Стіва Дудника. Він сам брав участь у мітингу і зробив багато відеосюжетів про про бійки з поліцією, штурм урядових будівель. В одному з відео сюжетів Стів розмовляє, ймовірно, з якимось авторитетним росіянином, котрий прибув на демонстрацію з групою своїх охоронців.

https://youtube.com/watch?v=4qQIZYkWumo

Українсько˗американські активісти, котрі не визнають Байдена переможцем президентських виборів, також взяли участь у мітингу у Вашингтоні. Протестували вони у межах законного. Про затримки осіб що вимагають українського перекладача, поки що, не відомо.

Роман Біловус