Іпотечні сплати можна відкласти на три місяці

Більшість американських банків з причини вірусної епідемії увели програми фінансових послаблень. Приєдналася до цієї програми і Українсько˗Американська кредитова спілка Самопоміч (Чікаго). Про деталі нововведень та полегшень розповідає президент кооперативи Віталій Кутний.

˗ Які послаблення кредитова спілка зробили членам кооперативи з причини пандемії вірусу?

˗ Починаючи від середини березня ми відмінили або призупинили велику частину fees які ми беремо зазвичай. Якщо вас не було на рахунку грошей, а ви виписали чек.  Якщо ви вживали ATM котра є out-оf-network. Ми повертаємо оплати за послуги.

Якщо вам по якійсь причині потрібно розірвати сертифікат (CD deposit) раніше ніж він закінчується – ми відмінили покарання. 

Також, із квітня ми запровадили програму Skip a pay. Якщо ви втратили роботу (або з причини захворювання), можете подати прохання пропустити три платежі по вашому морґеджу чи по вашій кредитній картці. У цій ситуації ви не будете платити штраф за запізнілу оплату. І це також не буде впливати ва вашу кредитну історію. Запізнілі оплати ми не будемо подавати до кредитних бюро.

Але ви будете платити проценти за цей період. Тобто, умовно, ви маєте кредитну картку і не виплатили повністю суму на балансі. Вам будуть продовжувати нараховуватися проценти. Якщо це позика на машину чи будинок, то скільки місяців ви пропустили, на стільки maturity date буде посунутий. Тобто, ви буде довше на три місяці платити за свій будинок.

Щоб скористатися Skip a pay програмою вам треба зайти на нашу веб сторінку, заповнити форму і відіслати до нас.  Ви вказуєте свої причини, ми розглядаємо. Не стовідсотково, що ваше прохання буде затверджено. Ми беремо до уваги багато факторів. Серед них чи особа мала попередні запізнілі оплати.

˗ Складовою місячної сплати позики на нерухомість, у більшості випадків, є податок на нерухомість. Чи податок також не треба платити?

˗ Податкові гроші автоматично відкладаються на escrow account. Коли прийде час сплати податків, а зазвичай це кожного кварталу, треба буде дивитися чи там вистачає грошей. Можливо вам треба буде додатково переказати на escrow account додаткову суму. Одноразово, щоб сплатити саме ці податки.

˗ Які причини можуть фактором кваліфікації на Skip a pay? Крім втрати роботи?

˗ Будь який financial hardship. Вам скоротили кількість годин на роботі. Ви мали 40 годин на тиждень. Зараз вам працедавець скоротив до 20˗ти. Може бути, що ви маєте інвестиційну нерухомість і ваші квартиранти перестали платити. Тобто коли у вас змінилася ситуація і ви не маєте можливості платити. Вам потрібно цю ситуацію у аплікації описати. Коротко, що сталося. Але ще раз. Ви не втікаєте від оплати мортґеджу. Ваші проценти будуть і надалі нараховуватися.  Ви тільки переносите свої платежі на один, два, три місяці дальше. Ви уникаєте тільки штрафу. 

Це тимчасова допомога щоб дати вам час податися на допомогу по безробіттю, чи знайти іншу роботу. Держава запровадила зараз дуже агресивну політику допомоги. Ви можете кваліфікуватися на допомогу по безробіттю навіть якщо ви self˗employed. Такого ніколи не було.

˗ У випадку self-employment. Які документи особа має подати, щоб ви повірили у його financial hardship?

˗ Ми можемо вимагати банківський звіт. Наприклад, ми бачимо що попередні місяці на рахунок бізнесу надходило десять тисяч, а зараз надходження значно зменшилися. Багато факторів може бути. Все буде розглядатися конкретно по кожному аплікантові.

˗ На даний час мова йде про послаблення тільки на три місяці. Думаєте, є шанси продовження на шість місяців?

 ˗ Шість місяців ˗ складніша ситуація. І буде залежати від державних економічних чи законодавчих заходів. Дев’яносто днів легше осягнути. Будемо сподіватися, що епідемія вірусу до літа буде погашена.

Розмову записав Петро Рибчук