У Києві відзначили Ювілеї УСВТ Чорноморська Січ

5 грудня 2019 року у Києві відбулась знакова подія, у центрі уваги якої були ювілеї Українського Спортово-Виховного Товариства «Чорноморська Січ». Цього року УСВТ «Чорноморська Січ» святкує 95 літ від народження – 21 грудня 1924 року! А також 50 років відзначення плідної праці на ниві спортового вишколу української молоді США, Канади, України. Унікальне українське спортове товариство є гордістю українців всього світу, бо плекає силу тіла, силу духу та силу розуму!!!

Лекцію читав дослідник історії українського тіловиховання, спорту та олімпійського руху Олексій Лях-Породько, який і звернувся до керівництва Музею української діаспори пані Оксани Підсухи з такою ідеєю. Маючі у своїх фондах значні матеріали (кубки, медалі, світлини, книги, журнали) з історії діяльності товариства, які люб’язно надіслав пан Омелян Твардовський, ініціатива була підтримана одноголосно!

Також до організації заходу долучився й Музей спортивної слави України, з фондів якого був наданий Прапор товариства 1935 року!!! Велика вдячність за це директору музею пані Аллі Хоменко.

На лекцію та виставку завітала молодь, яка цікавиться історією спорту українців за кордоном, а також були присутні представники Товариства зв’язків з українцями за межами України «Україна-Світ», заступник Голови товариства, Голова Секретаріату пані Алла Кендзера та член Правління пан Броніслав Омецинський.

Тож в Україні пам’ятають, шанують й вітають УСВТ «Чорноморська січ»!!!

Олексій Лях˗Породько (Київ)