Відійшов у засвіти великий українець Ярослав Соколик

Ярослав Соколик

Увечорі, 3 січня 2017 року, відійшов у засвіти Великий Українець, громадський діяч, офіційний розпорядник спадщини Уласа Самчука Ярослав Соколик.

З ініціативи Ярослава та Оксани Соколиків — офіційних розпорядників творчої спадщини Уласа Самчука – в Рівному до 100-річного ювілею Уласа Самчука   встановлено пам’ятник письменнику та  відкрито Літературний музей Уласа Самчука.

За 10 років діяльності музею, завдяки матеріальній допомозі Ярослава та Оксани Соколиків, працівники музею видали у серії «Бібліотечка Літературного музею Уласа Самчука в Рівному» 28 книг сподвижників Уласа Самчука та вперше видали його драму «Шумлять жорна» та збірник спогадів «Неблудний син Великої Волині». А в  2008 році за сприяння подружжя  Соколиків було передано із Канади до Літературного музею Уласа Самчука в Рівному, картину відомого художника Федора Кричевського «Полтавський краєвид», яка все життя прикрашала помешкання Уласа Самчука в Торонто і служила своєрідним символом України.

Востаннє подружжя Соколиків завітало до Літературного музею Уласа Самчука в Рівному 9 липня 2015 року на «Свічу пам’яті», присвячену  Уласу Самчуку. Тоді ж були прямі ефіри на радіо та телебаченні, участь у передачі «Один на один» у Рівненській державній телерадіокомпанії, відвідини культурно-археологічного комплексу «Пересопниця».

Працівники Літературного музею Уласа Самчука в Рівному спільно з літературною громадськістю Рівненщини висловлюють співчуття дружині Ярослава Соколика – пані  Оксані Соколик його синам Всеволоду та Ігорю, моляться за упокій душі цього Великого Українця.