Свято  Героїв  2017

У неділю, 2-го липня українська громада урочисто відзначила Свято Героїв, на Сумівській оселі в Елленвіл Н.Й. яке призначено 75-тій Річниці УПА та 70-тій Річниці Акції Вісла.

За давньою традицією кожного року це свято організовує Головна Управа Організації Оборони Чотирьох Свобід України.

Ось і цього сонячного ранку Свято розпочалося походом процесії в якій брали участь представники всіх українських громадських організацій, які з прапорами та вінками святковою ходою пройшли до Каплички Св. Архистратига Михаїла – збудованої в памя’ть жертвам Акції Вісла.  Біля Каплички Голова КУ СУМ Америки Юрій Микитин, голова ГУ ООЧСУ Степан Качурак привітали  Преосвященішого Владику Павла Хомницького , який відправив архиєрейську Службу Божу. Підчас Архиєрейської Служби Божої отець Степан Сус ( гість з України – Капелян для Львівської Епархії у Львові ) чудовим божим словом долучився до відзначення надзвичайного цьогорічного пропам’ятного свята.

Після архиєрейської Служби Божої – перейшли до святкової частини. Голова КУ СУМ друг Юрій Микитин привітав всіх присутніх вступаючим словом та передав провадження святковoї частини господареві даного міроприємства Голові Головної Управи ООЧСУ другові Степанові Качуракові  який дальше провадив дороговказаним святом. Друг С. Качурак в своєму змістовному виступі який був зосереджений на дві історичні надзвичайні події, а саме : 75-у річницю від дня створення Української Повстанської Армії  та  70-ту річницю Акції Вісла, розповів  коротку історію і спорідненість цих двох річниць.

Опісля святочного слова, продовжив проведення свята, представивши та привітавши достойних гостей, представників українських організацій та присутніх які брали участь у святкуванні.

Друг Степан Качурак приступив до вшанування пам’яті всіх Героїв та Борців впродовж цілої трудної історії України спеціяльно теперішніх героїв які день в день віддають своє життя для дійсної свободи України – Українського народу, та першого Героя України за кордоном ( Америки ) який згинув у боротьбі за Незалежність України на Донбасі, а саме Світлої Пам’яті : Марка Григорія Паславського. Всі учасники та присутні вшанували пам’ять однохвилинною мовчанкою з салютом почестю прапорів та пролунала пісня яка стала символом журби нашого народу “Пливе  Кача”.

Після вшанування, до головної промови ведучий запросив надзвичайного гостя, який щойно приїхав з України, головного редактора тижневика ОУН (б) “Шлях Перемоги” – Віктора Рога. Надзвичайно чудова промова Віктора Рога, в якій він коротко розповів про воюючу молодь України і закликав бути справжніми борцями за свою батьківщину, зворушила всю сумівську молодь.

Святочна частина була прикрашена виступом Виховно Вишкільного Табору “Смолоскипи” імені В.Ващенка та учасниками Старшо – Юнацького Табору “Спадок Нескорених” ім. Героїв Упа.

Виступ включав 3-и точки під супроводом Мґра. Богдани Волянської.

1-ша точка : пісня “Гімн Українських Націоналістів” ( Зродились Ми  Великої Години ).

2-ша точка : пісня “Повіяв вітер степовий”

3-та точка : пісня “Зірвалася Хуртовина”

До привітального слова ведучий запросив Голову Товариства вояків УПА, п. Зеню Брожину, яка привітавши чудовим словом всіх присутніх, запросила на Урочисте Відзначення 75-ої річниці УПА, яке відбудеться 14-го жовтня цього року в Українському культурному Центрі у Випані, Нью Джерзі.

До наступгого привітального слова запрсоив голову Українського Народного Союзу, пана Стефана Качарая. Пан С. Качарай привітав всіх з даної історичної нагоди та підкрислив важливість продовжувати дану надзвичайну патріотичну традицію.

Друг Степан А. Качурак з нагоди урочистого відзначення,  відчитав привіти отримані від різних організацій а саме :

Від : Організації Українських Націоналістів (б) – за підписом : Стефан Романів – Голова Проводу.

Від : Української Католицької Епархії у Філядельфії – Митрополит – Архиєпископ –  Стефан Сорока.

Від : Української Православної Церкви в США – Митрополит Антоній

Від : Української Православної Церкви в США – Владика Даниїл

Від : Української Католицької Станфорської Епархії – Владика – Павло Хомницький

Від : Верховної Ради України – за підписом : народний депутат – Олег Медуниця

Від: Постійного Представництва України при Організації Об’єднаних Націй – за підписом : Володимир Юрійович Єльченко – Надзвичайний і Уповноважений Посол України

Від : Посольства України у Сполучених Штатах Америки – Посол – Валерій Чалий

Від: Генерального Консульства України в Нью Йорку – за підписом : Ігор Сибіга –генеральний Консул

Від : Ради Українських Державницьких Організацій Америки ( РУДО-А ) – голова : Олесь Стрільчук, секретар : Галина Турик.

Від : Світової Ліґи Українських Політичних В’язнів – за підписом : інж. Богдан Качор – Голова  /  Ігор Мірчук – Секретар.

Від :  Товариства  Вояків УПА – за підписом : Почесний Голова –  Богдан Ковалик .

Від : Головної Управи Організації Оборони Чотирьох Свобід України – за підписом : Степан  Качурак – Голова / Іван Яворський – Екзекутивний Секретар.

Від : Головної Управи Об’єднання Жінок Оборони Чотирьох Свобід України – за підписом : Христя Верещак – Голова / Наталка Качурак  – Заступник Голови.

Від : Товариства Колишніх Вояків УПА – Зеня Брожина – Голова

Від : Світового Конгресу Українців ( СКУ ) – Президент Евген Чолій

Від : Ліги Українців Канади – Голова Роман Медик

Від : Ліги Українок Канади –Голова – Оксана Кузишин

Від : Крайової Управи Спілки Української Молоді Канади – за підписом : Тамара Татарин – Голова

Від : Українського Конгресового Комітету Америки – Президент – Андрій Футей.

Від : Центру Українсько – Американських Відносин ( СUSUR ) – Директор –  Володимир Зарицький

Від : Української Газети “Національна Трибуна” – за підписом : Степан Слуцький – Головний Редактор / Наталка Качурак –  Адміністратор.

Від : Фундації “ Спадщина “ – Президент – Тарас Дрозд.

Від : Українського Народного Союзу – за підписом : Стефан Качарай – Голова / Юрій Симчик – Секретар / Рома Лісович – Скарбник.

Від : Крайової Управи Організації Оборони Лемківщини за підписом : Марко Гованський – Голова.

Від : Колишніх Вояків 1-гої Дивізії Української Народної Армії ( УНА )– за підписом : Богдан Наугольник.

Від: Радіо “ Домівка “ в Нью Йорку – Директори – Ярослав Кошилевський / Сергій Тарновецький.

Від : Українських Американських Ветеранів – за підписом : Командир Штату Нью Йорку Петро Польний.

Від : Українських Американських Ветеранів –за підписом : Представник Штату Нью Джерзі –  Зенон Галькович.

Від : Об’єднання Жінок Оборони Чотирьох Свобід України Нью Йоркський Відділ ім. Уляни Целевич – за підписом : Наталка Качурак – Голова.

Від : Осередку Спілки Української Молоді Америки міста Ґошен ім. Митрополита Андрія Шептицького – за підписом : Петро Косцьолек – Голова / Христя Бігун – Секретар.

Від : Осередку Спілки Української Молоді Америки в Гартфорді – за підписом : Іван Кебало– Голова

Від : Осередку Спілки Української Молоді Америки міста Йонкерс, Н.Й. ім. Акції 30-го червня – за підписом : Михайло Капітула – Голова.

Від : Осередку Спілки Української Молоді Америки в Пассейку – голова Павло Фіголь

Від : Осередку Спілки Української Молоді Америки в Джерзі Сіті – Голова Зоряна Ковбаснюк

Від : Осередку Спілки Української Молоді Америки в Виппані – Голова Евген Солтис

Від : Відділу Спілки Української Молоді в Стенфорді – Булавний – Юрій Прятка

Від: 1-го Відділу ООЧСУ в Ньюарк – голова Михайло Козюпа

Від : 2-го Відділу ООЧСУ в Нью Йорку.- за підписом : Степан Качурак – Голова / Роксоляна Галичанівська – Секретар.

Від :  Відділу ООЧСУ в Палатайн- за підписом : Ярослав Сидоренко – Голова.

Від : 22-го Відділу ООЧСУ в Баффало Н.Й.- за підписом : Еміл Бандрівський – Голова.

Від : 41-го Відділу ООЧСУ в Бруклині – за підписом : Андрій Щегельський – Голова / Микола Костинюк– Секретар.

Від : 42-го Відділу ООЧСУ в Лонґ Айленд, Н.Й.- за підписом : Галина Фенченко – Голова.

Від :  Відділу ООЧСУ в Асторії – за підписом : Мирон Вітюк – Голова

Від :  Відділу ООЧСУ в Філядельфії – за підписом : Юрій Наконечний – Голова

Від :  Відділу ООЧСУ в Клівленді за підписом : Ігор Оліяр – Голова

Від :  Відділу ООЧСУ в  Дитройді за підписом : Ярослав Стеткевич – Голова

Від :  Відділу ООЧСУ в Нью Бронсвік за підписом : Григорій Добуш – Голова

Від :  Відділу ООЧСУ в Амстердам за підписом : Мирон Свідерський – Голова

Від :  Відділу ООЧСУ в  Сиракюзах за підписом : Никола Луцак – Голова

Від :  Відділу ООЧСУ в Кергонксон за підписом : Богдан Угрин – Голова

Від : Українського Народного Дому в Бруклині – Голова – Станіслав Грицков’ян

Від : Української Національної Федеральної Кредитової Кооперативи – за підписом : Степан Качурак – Голова Ради Директорів / Д-р. Артур Григорович – Секретар.

Від : Української Федеральної Кредитової Кооперативи СУМА Йонкерс – за підписом : Андрій Горбачивський  – Голова Ради Директорів / Володимир Козіцький – Почесний Голова /  Роман Козіцький – Президент.

Було дуже приємно побачити відновлений 41-ий відділ ООЧСУ з Бруклину, який дуже чисельно брав участь у святкуванні “Свята Героїв”,  і також підтримували своєю працею впродовж  Сумівського фестивалю “Надія Є“. Рівночасно присутність на цьогорічному святі : колишнього Голови Головної Управи Організації Оборони Чотирьох Свобід України (ООЧСУ), колишнього Голови Українсько-Американської Фундації “Воля”та довголітнього голови та виховника осередку СУМ в місті Пассейк, достойного пана Теодора Олещука  який  в  ряді  стояв з своїми довголітніми друзями, Богданом Наугольником – Головою Колишніх Вояків 1-гої Дивізії Української Народної Армії , інж. Другом Мироном Свідерським який на 92-му році віку відродив діяльність відділу  ООЧСУ  у  Місті Амстердам – Нью Йорк,  відділ  УККА та рівночасно допоміг відродити відділ ОЖ ОЧСУ, та пансьтвом Уздейчук які довгі роки підтримують Свято Героїв.

Варта вичислити Українських – Американських Ветеранів які з пошаною своєю присутністю скріпили чудово організоване цьогорічне Свято Героїв, а саме : Петро Польний – Зенон Галькович – Володимир Ковбаснюк та Джен Федорко.

Особливо вразила всіх присутніх сценізована “ Присяга Воїна УПА “, яку підготували учасники воховно-вишкільного Табору монтаж друга Юрія Наконечного – голови 6-го відділу ООЧСУ у Філядельфії.

Після короткої, але дуже змістовної концертної програми ведучий друг С. Качурак продовжив провадження процесу урочистим покладанням вінків до підніжжя пам’ятників  загиблим героям. Процес відбувся взірцево організовано. Друг Степан Качурак звучними Командами підчас процесу  запросив хорунжих – юних сумівців до підняття Українського та Американського прапорів. Прапори були піднесені та відспівані Український та Американський гимни широко відомим Оперним Співаком Баритоном  Митрополітанської Опери “Стефаном Шкафаровським” з участю всіх присутніх.

На закінчення, друг Степан Качурак від імені ГУ ООЧСУ, організаційного комітету та спеціяльно від імени його родини та особисто, подякував гостям та учасникам які рік в рік брали участь у святкуванні, за їхню відданість та довголітню підтримку а спеціяльно у щорічному відзначенні, такого дороговказного свята та рівночасно подякував Владиці Павлові Хомницькому Української Греко-Католицької Церкви за його благословення та молитви, та отцеві Степанові Сусові ( Капелян для Львівської Епархії у Львові ) з православної церкви, поґратулював учасників та команду Виховно – Вишкільного Табору, на чолі з комендантом Христиною Кобилецькою та Головним Виховником Марією Поліщук, Старшо – Юнацькому Табору під опікою Головного Виховника Віктора Курилика та всім молодим сумівцям які прибули своїми осередками, склав сердечну подяку адміністрації та адміністраторові оселі СУМ в Елленвіл Андрію Стасіву за співпрацю, другові Степану Прятці за професійне озвучення свята всім представникам українських організацій  та всім присутнім які брали участь у такому важливому відзначенні. Друг Степан Качурак закрив святкову зустріч з українським націоналістичним привітом (  тричі ) Слава Україні !!!  де всі присутні своїми гучними голосами відповли Героям  Слава !!!  та  Україна Понад  Усе !!!

Остаточне Завершення цьогорічного свята відбулося у головній Залі з доповіддю пана Віктора Рога де він зосередився на  75-тій річниці Української Повстанської Армії та послідовний зв’язок з нинішними подіями на сході України. Рівночасно подав найсвіжіші інформації про актуальну політичну ситуацію в Україні де присутні дуже уважно слухали та брали участь в дискусії. Зустріч завершилася показом надзвичайно цінної Фотовиставки УПА де друг Віктор Рог провадив туру даної історичної фостовиставки.

Вогдан Гаврилюк.