Затримали трьох українських гакерів, котрі викрали дані клієнтів Chipotle

Дмитра Федорова, Анатолія Колпакова та Федора Гладира звинувачують у масштабній кібер-атаці на 100 компаній у 47 штатах, а також у Великобританії, Франції та Австралії. Про це повідомляє прес-служба Міністерства юстиції США. Затриманим інкримінують членство у європейській гакерській групі, яка більше відома під назвою FIN7.

Групу FIN7 звинувачують у крадіжці 15 млн даних кредитних карток, які потім вони продавали у Darknet.

Здійснювалися крадіжки через компанію “Combi Security “. Через веб-сайт цієї компанії відбувалося проникнення шкідливого вірусу, що крав інформацію. За словами директора відділу ФБР у Сієтлі, вважається, що штаб-квартири “Combi Security ” знаходяться в Росії та Ізраїлі.

Відомо, що підозрюваних більше ніж троє, деякі з них знаходяться у Східній Європі.

Звинувачення стверджує, що гакери займалися високотехнологічною рекламною кампанією, спрямованою на понад 100 американських компаній, переважно в ресторанній, ігровій і готельній індустрії. Зловмисники розсилали електронні повідомлення з вірусом, дзвонили безпосередньо до працівників і вказували відкрити заражені вірусом прилоги електронних листів.

Гладир був арештований у німецькому Дрездені, зараз він утримується під вартою у Сієтлі до судового розгляду. Двох інших підозрюваних затримали у Польщі та Іспанії. Їх мають передати до США незабаром.

“Очевидно, що Гладир працював системним адміністратором FIN7, який, серед іншого, підтримував сервери та канали зв’язку, що використовуються організацією, та керував делегуванням завдань іншим учасникам схеми. Розгляд справи Гладира заплановано на 22 жовтня”, – йдеться у повідомленні.

За інформацією Міністерства юстиції США, кожен з трьох чоловіків обвинувачується в 26 кримінальних злочинах, які свідчать про змову, комп’ютерне гакерство та шахрайство з доступом до пристрою та розкрадання ідентифікаційних даних.

Денис Гаврилюк