Новий фронт русифікації зі США? Професор Єльського університету Тімоті Снайдер підказує Україні створити власний словник російської мови

На лекції організованій Фондом Пінчука професор Єльського університету Тімоті Снайдер висловив думку, що російська культура і мова НЕ НАЛЕЖАТЬ виключно РФ.

– В Україні величезна можливість створити власний словник російської мови. Не скористатися цією можливістю буде помилкою. Перше, що зробили США після встановлення державності, – видали американсько-англійський словник… Не варто думати, що це послабить українську культуру, це не суперництво. Якщо ми вважаємо російську виключно мовою Російської Федерації, то ми програємо. Це світова мова, а отже, ми можемо вирішити, як правильно її використовувати – підкреслив він.

У квітні Верховна Рада прийняла закон за яким українська є єдиною мовою державного спілкування. Цей закон зобов’язує використовувати українську мову в усіх органах державної влади і місцевого самоврядування.

Позиція президента Зеленського інша ніж цього вимагає закон. Зеленський каже, що хоче вивчити громадську думку щодо закону про функціювання української мови як державної. Він зазначив, що в Україні необхідно “давати можливість кожній мові”.

Читати більше ˗ “Снайдер: Почему Украине нужен Зеленский и право на русский язык”