Чи імпічмануть Трампа?

Богдан ЯРЕМЕНКО, голова Фонду “Майдан ЗС”

Виступав сьогодні в Київській ТПП і серед інших, відповідав на питання чи піддадуть Трампа процедурі імпічменту?

Відповів, що це, можливо, вирішується в той самий момент, коли я відповідаю на питання. оскільки сьогодні колишній директор ФБР Комі дає свідчення в Конгресі США.

Ну, і ось захоплюючі майже три години свідчень Комі скінчились.

Думаю, що сьогодні Трампу імпічмент не загрожує.

Комі донищив усе, що можливо ще залишалось від репутації Трампа. Фактично визнав, що вважав і вважає Трампа брехуном, тому робив письмові записки про свої приватні розмови з президентом США (на той випадок, який і справді настав, коли президент США брехатиме про зміст цих розмов).

Але з точки зору права, швидше за все, Трамп сьогодні видихнув з полегшенням. Незаконних наказів Трамп не віддавав, хоча, на думку Комі, його звільнення так чи інакше пов”язане з бажанням Трампа вплинути на хід розслідування “справи про російське втручання у вибори”.

Але думка Комі залишиться думкою. А заява Комі, що Трамп не віддавав незаконних наказів стане юридичним фактом.

Політична ситуація навколо Трампа залишається складною і погіршується. Правова ситуація навколо Трампа залишається стабільною. Наразі президенту США в правовому плані ніщо не загрожує.

А ось правова ситуація самого Комі значно гірша. Він визнав, що став джерелом витоку цих записок в ЗМІ. Тепер незалежний прокурор вирішуватиме, чи було це порушенням закону, зокрема, чи були ці записки Комі власністю федерального уряду, незаконно переданими стороннім особам.