Ваш голос рішатиме долю нації

Іван БУРТИК
Іван БУРТИК

Увага всього світу зосереджується на цьогорічних унікальних виборах в Америці в, яких відбудеться змагання двох кандидатів за перше місце. Від демократичної партії, перший раз в історії Америки, номіновано політично досвідчену жінку незломного характеру Гіллярі Клінтон. Проти республіканського, агресивного, без політичного досвіду, багатого підприємця Дональда Трампа.

Чому з чисельних республіканських кандидатів, народ висунув його на перше місце? Бо завдяки його революційних обіцянок та високоплатного дорадника Манопола, який також служив Януковичеві, Трамп обіцяв все, мало що не золоті груші на вербах, працю для народу, добробут та, що він піднесе силу країни до її висот. Проте, вичислюючи всі негаразди країни, не згадав ні одним словом Кремля та Путіна, який є одинокою причиною всіх заколотів у світі. Але перед його номінацією на Конвенції, щоб понизити його опонента, з’явилася невідома інформація на інтернеті про зниклих 30 тисяч електронної пошти його опонента Гілларі, коли була Державним Секретарем США. Незаперечно, що всі побачили за цим приховані уха ведмедя. Слід підкреслити, що Трамп неприховано симпатизує та схвалює політику Путіна. На питання про Крим він відповів, «кримчани обрали Росію». У думках Трампа Крим належить Росії а війна на Донбасі – то внутрішня справа Ураїни. День по Конвенції, Трамп наче на жарт, звернувся по всіх каналах з проханням до Росії, щоб допомогла у пошуках змісту тих записок. Кремль відповів на другий день, що це його обов’язок.

Так, як було несподіванкою, що Трамп переміг у передвиборчому процесі, то може бути ще більшою несподіванкою у виборах президента. Якщо так, то які є вигляди для Америки, для світу а найважливіше для України? У такій ситуації, наш народ є безрадний і безборонний. Якщо Америка відмовить буть яку допомогу то за нею буде слідувати Франція і Німеччина та інші, а надії на власні сили – мінорні. Як не дивно, але цю ситуацію може тільки змінити українська спільнота Америки, але це буде вимагати інтенсивної праці кожного українця. Більше двох мільйонів українських громадян Америки та ще скільки їх приятелів, хоч більшість із них є членами або прихильниками республіканців то для потреби, раз можна перетнути межу, щоб віддати свій голос в обороні добра і правди. Тоді незаперечно, що більше двох мільйонів голосів, перетягне терези ваги в позитивну користь.

З досвіду знаємо, що українська спільнота в Америці не дуже цікавиться виборчим процесом, бо мовляв без одного голосу вибори відбудуться. То правда, але не цим разом, бо в цих виборах кожний мудро відданий голос буде захисником правд демократичних принципів, не тільки для Америки а також і для України. Це буде найменшим нашим коштом, найцінніший вклад в збереженні волі і незалежності нашого народу. Тому просимо і закликаємо, починаймо працю сьогодні, щоб не було запізно. Хто ще не зареєстрований то зробім це якнайскоріше.

Іван Буртик, Голова Стейтової ради УККА Ню Джерзі