До уваги україно-американських прихильників Трампа

lyuty-trump“Видатні” цитати Трампа про Україну та Росію.

По мірі того як президентські вибори наближаються, практично у всіх на умі хто ж буде наступним президентом Сполучених Штатів Америки , при чому не тільки в Сполучених Штатах, але і у всьому світі. Ці вибори є не меншим предметом великого інтересу і занепокоєння в самій Україні. Маючи це на увазі, подаю наступний ряд цитат кандидата в президенти Дональда Трампа за останні два місяці, що стосуються України та Росії.

У середу, 27 липня 2016 року на прес-конференції Трамп прокоментував  правдоподібний злам російськими хакерами електронної пошти Національного комітету Демократичної партії :

“Росія, якщо ви слухаєте, я сподіваюся, що ви в змозі знайти 30000 повідомлень електронної пошти, які відсутні.”

У неділю, 31 липня 2016 року у “На цьому тижні” з Джорджем Стефенопулос,Трамп відповів на запит Стефенопулоса чому він пом’якшив платформу Республіканської партії, щодо України, видаленням пункту про надання летальної зброї для України, щоб захистити себе:

“Він (Путін-A.Л.) не збирається в Україну, ок, тільки так, щоб ви зрозуміли. Він не збирається йти в Україну, все в порядку? Ви можете помітити це собі. Ви можете зазначити це собі. Ви можете взяти це собі будь-куди ви хочете “.

Що стосується російської анексії Криму, Trump відповів:

“Я буду дивитися на це. Але, ви знаєте, народ Криму, від того, що я чув, вважав за краще бути з Росією, ніж там де вони були. І ви повинні дивитися на це теж “.

У середу, 7 вересня 2016 р під час інтерв’ю з Меттом Лауер на кораблі USS Intrepid:

Tрамп похвалив Путіна:

“Ну, він (Путін-AЛ) дійсно має рейтинг підтримки 82%, відповідно до різних соціологічних центрів, які, до речі, деякі з них, працюють прямо тут.”

“Якщо він (Путін-AЛ) говорить чудові речі про мене, я збираюся казати чудові речі про нього. Я вже сказав, що він насправді дуже сильний лідер. Я маю на увазі, ви можете сказати, ок, хіба це не страшна річ – людина має дуже сильний контроль над країною “.

Ці цитати не вирвані з контексту. Вони не були відредаговані або пояснені кандидатом чи його командою і, насправді, пан Трамп має більше ніж кілька випадків, що підтверджують цю позицію. Він часто хвалиться, що Путін назвав його блискучим, хоча російське слово, яке використовується Путіним “яркій”, ймовірно, найкраще перекладається як яскравий. Головний опонент пана Трампа, Хілларі Клінтон, відповіла: “Це поза всякою уявою, щоб мати кандидата на пост президента, що вихваляє російського диктатора, такого як Путін.”

Трампове перекручування, а потім втішання, тим що Путін назвав його немов “генієм”, трактується деякими як те, що Trump просто діє як дитина або блазень. Трамп може бути і одним, і другим. Крім того, він є примітивним промовцем, не дуже добре освіченим і має багато інших недоліків. Проте, через те, що він є реальним кандидатом на пост президента Сполучених Штатів від Республіканської партії, він надзвичайно небезпечний.

Дуже авторитетний консервативний оглядач і коментатор Джордж Вілл в “The Washington Post”, після виступу пана Трампа з паном Стефанопулосом, написав таку свою думку під назвою: “Поверховість Трампа біжить глибоко”:

“Те, що сказав Уїнстон Черчілль про противника -“Він говорив без папірця і майже без сенсу“- можна сказати про Дональда Трампа, але це може бути несправедливо по відношенню до нього. Його виступи, звичайно, синтаксична навчальна катастрофа, але тут може бути спосіб його божевілля. Він рідко закінчує речення ( “Повір мені!”- не береться до уваги), але, можливо, він не легковажний, хоч так успішно примудряється показувати. Може бути, що він насправді хитрий шахрай, спритний в гонитві за імунітетом через безліч помилок”.

В що би ви не вибрали повірити: чи висловлювання пана Трампа є справжніми або надуманими, чи є він президентський матеріал або клоун, в моїй пам’яті, ніколи не було кандидата на пост президента Сполучених Штатів більш про російського і більш анти українського. Крім того, ніколи ставки не були такими високими для української демократії і незалежності. Незалежно від того, що пересічний українсько-американський консерватор відчуває по відношенню до Хіларі Клінтон з її багатьма негативами, фактор “не люблю”повинен збліднути зіткнувшись з альтернативою.

Подумайте про це, а потім голосуйте по своїй совісті або не голосуйте взагалі, якщо ви дійсно не можете змусити себе голосувати за Хілларі Клінтон. Якщо ви голосуєте за Трампа, ви мабуть також голосувати за Володимира Путіна і за загибель вільної і незалежної України. Ні! Україна не може дати собі ради з російським ворогом сама одна! Можливо, що почуття власної вини буде більш переконливим. Згадаймо мільйони українців, які загинули через іноземне, і, зокрема, російське поневолення. Щоб не виявилося згодом: чи є президент Трамп добровільним співучасником знищення України, або просто корисним ідіотом, це не має значення. Результат буде такий же.

11 вересня 2016                                                     Аскольд С. Лозинський

.