Єдина Україна — єдина з нами

Державні гімни обох країн — України й Америки — виконує Юлія Ступінь (світлина: Роман Лужецький).

27 серпня 2017 р. В українській околиці міста Філядельфія, на спортовій оселі “Тризуб”, відсвяткували День Незалежности України.

Фестиваль відкрили майстер церемонії Евген Луців та голова спортової ланки “Ukrainian Nationals” Данило Ниш, котрі запросили до привітального слова і молитви отця Романа Пітулу, отця Тараса Науменка й пастора Віктора Щипайла. Після молитви “Боже великий, єдиний” присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять героїв “Небесної сотні”, котрі загинули на Майдані Незалежности і воїнів, які віддали життя в Донецькій і Луганській областях за єдину Україну.

Державні гімни обох країн — ЗСА й України — виконала Юлія Ступінь.

Численних гостей, яких зібралося коло трьох тисяч осіб, та учасників цього свята музики, танцю, пісні, народних промислів тепло вітали, в присутності українсько-американських ветеранів з прапорами обох держав, президент УСО “Тризуб” Орест Лесюк, послання від сенатора стейту Пенсильванія Роберта Кейса зачитала його представниця, конґресмен Фиц Петрик сказав, що допомога та лідерство у підтримці України з боку З’єднаних Стейтів Америки для нас є надзвичайно важливою. Радник посольства з питань зв’язків з громадськістю Владислава Бондаренко зачитала вітання від посла України в ЗСА Валерія Чалого. Вітала зі святом суддя з Філядельфії Керолін Ніколс, від українсько-американської кредитівки “Самопоміч” у Філядельфії Анатоль Мурга, від українського товариства “Кубанських козаків” Сергій Меркулов, гості з Польщі — військово-історична реконструкторська група “Прапор Ясної Гори”.

Виступає кримсько-татарський ансамбль “Ефсане” (світлина: Роман Лужецький)

До слова на сцену був запрошений український полковник антитерористичної операції (АТО) на сході України Віталій Галіцин, який був поранений осколком міни та осліп. Він перебуває вдруге в Америці на лікуванні та реабілітації. Він висловив подяку за допомогу українській громаді та фонду “Revive soldiers Ukraine”. Цей фонд був заснований 2015 року, метою діяльності якого є організація та проведення лікування та реабілітації захисників України, які отримали поранення під час захисту незалежності Батьківщини. На теперішній час 22 бійці отримали необхідну допомогу у найсучасніших клініках ЗСА за рахунок коштів українців Америки.

Відкрив фестиваль традиційною композицією “Привіт” танцювальний колектив “Іскра” Андрія Цибика з Нью-Джерзі. Потім вони професійно виконали танці “Буковина”, “Козачок”, “Гулянки” та “Бережнянка”. Далі на сцену вийшла скрипалька Інеса Тимочко-Декайло, яка вже стала знаною постаттю на сценах українських скупчень Америки. Своєю віртуозністю та майстерністю вона здобула серця всіх численних учасників й винагородила всіх присутніх надзвичайною грою. Продовжив програму танцювальний колектив “Волошки” з Філядельфії (художній керівник — Тарас Левицький), який представив низку народних і класичних танців. Співачка Ірина Лончина виконала в’язанку українських пісень.

На закінчення фестивалю виступив ансамбль “Вокс етніка” з Нью-Йорку, який аж до пізнього вечора виконував українські народні пісні в новій інтерпретації, сучасних аранжуваннях і заохочував присутніх до танцю.

Тризубівський народний фестиваль не просто зберігає, а й популяризує українські народні традиції. Адже його гостями є не лише українці, а й представники інших національностей, які проживають на довколишніх теренах.

Свято спонсорувала кредитова спілка “Самопоміч” у Філядельфії.

Роман Лужецький