День Батька на “Тризубівці”

Команда чемпіонів “Christos FC” з Мериленду з чашею переможців (світлина: Роман Лужецький).

Філядельфія-Горшам, Пенсильванія (17 червня 2018). День Батька займає особливе місце. Вперше цей день був започаткований 19 червня 1910 року місіс Додд в місті Спокан, стейт Вашінґтон, ЗСА. Вона так любила і поважала свого батька Вільяма Смарта, ветерана громадянської війни, який самотужки п’ятьох дітей, що захотіла виразити йому своє признання і повагу, а в його особі — всім турботливим батькам Америки, які беруть участь у вихованні своїх дітей.

До 1966 року такого свята в світі не було. Лише більш ніж через п’ятдесят років, у 1966 році, президент Америки Ліндон Джонсон оголосив третю неділю червня національним святом — Днем Батька. З часом ця ініціятива була підтримана багатьма країнами світу, які деклярують повагу до сімейних цінностей і висловлюють честь чоловікам-батькам.

Фестиваль відкрив Евген Луців і надав слово о. Василю з церкви Св. Анни, який провів молитву “Боже великий, єдиний”. Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять героїв “Небесної сотні” та полеглих воїнів, котрі віддали життя в Донецькій і Луганській областях за єдину Україну.

Державні гімни ЗСА й України стали першими акордами урочистостей на літній сцені. Від імені Ореста Лесюка, президента УСО “Тризуб” та Данила Ниша, голови спортивної ланки “Ukrainian Nationals”, ведучий привітав усіх із Днем Батька.

Президент Української Спортової Централі Америки та Канади Мирон Биц приєднався до привітань та закликав спонзорів та управу “Тризуба” до побудови на їхній території Музею української спортової слави. У музеї будуть представлені експонати відомих спортовців, таких як Віталій Кличко, який став першим українцем, котрий увійшов до Міжнародної залі боксерської слави; Оксани Баюл, олімпійської чемпіонки по катанню на ковзанах; Сергія Бубки, олімпійського чемпіона із стрибків у висоту з жердиною, та багатьох інших спортовців.

Голова спортової ланки “Ukrainian Nationals” Данило Ниш забавляє філядельфійську громаду на ударних інструментах (світлина: Роман Лужецький

Мистецька частина фестивалю розпочалася виступом дитячої школи танцю “Волошки” під керівництвом Олега Гудем’яка. Вони виконали танці з різних реґіонів України, зокрема Поділля, Буковини, Гуцульщини, Закарпаття. Софія Пітула виконала пісні “Я іду в далекі гори” та “Ой у вишневому саду”. Із добіркою українських пісень виступили юні співаки Максим Щербатюк, Софія Пітула та Діяна Савчин, котрих присутні провели бурхливими оплесками.

Батьки Коритнюки в цей святковий день відзначили день народження двох синів, Матвія та Тимофія.

Водночас із концертом на шести футбольних полях проходив фінал чемпіонату з футболу за кубок Американської аматорської футбольної федерації першого реґіону. Офіційне визнання отримала команда з Мериленду “Christos FC”, яка була непереможною і здобула кубок.

Після цього відбулася забава до вечора під звуки акордеоніста Володимира Сизоненка.

День Батька на “Тризубівці” дав привід для зустрічей, знайомств і спогадів, зокрема про батьків, яких уже немає.

Роман Лужецький