Український прапор на муніципальній площі міста Wayne (NJ)

Ввечері 30 березня, на муніципальній площі міста Вейн, що в північній частині штату Ню Джерсі, замайорів синьо-жовтий український прапор. Близько 200 людей зібралося біля центральної будівлі поруч з меморіалом ветеранам щоби підтримати Україну та показати єдність і солідарність з українським народом.

За підтримки місцевої влади, підняття прапору відбулося з ініціативи пластуна Марка Войціцкого зі станиці Пассейк. Не зважаючи на холодну погоду, надзвичайно тепла атмосфера панувала впродовж вечора, i всі присутні прийшли з молитвами в серцях і надією на припинення незаконного російського вторгнення.

Вечір розпочався з промови мера міста Крістофера Вергано, який пообіцяв що український прапор майорітиме над Вейном допоки не припиниться конфлікт в Україні. Серед інших гостей вечора були сенатор штату Крістін Коррадо, рабай Ренді Марк, та президент ради освіти Вейну Сюзанна Пудуп, яка з трепетом в голосі і зі сльозами на очах говорила про два мільйони українських дітей, які були змушені покинути свої домівки і тимчасово залишити Україну.

Надзвичайно чуйною була промова Наталки Войціцкої, яка розповіла присутнім про кольори українського прапора, що символізують «прекрасне блакитне небо над Україною», та «величезні поля золотої пшениці, що росте на найродючішому ґрунті в світі». Як зазначила Наталка, «На превеликий жаль, ці яскраві кольори тепер стали чорно-сірими…» Наталка також пригадала трагічні сторінки голодомору та часів 2-ї світової війни, коли на долю українців, як і тепер, випало чимало страждань. На завершення свого виступу Наталка наголосила, що «Незважаючи на звірства, які відбуваються сьогодні – вбивства невинних чоловіків, жінок та дітей, руйнування церков, шкіл, лікарень – рішучість українського народу зберегти свою свободу, свою землю та багату культуру залишається незламною! »

Місцевий хор однієї зі шкіл Вейну виконав дві зворушливі пісні: «Молитва за дітей» та «Справжні кольори», викликавши сльози у багатьох. А згодом, у виконанні шкільного духового оркестру прозвучав гімн України. Під супровід оркестру, гімн рідною мовою співали також десятки українців, які були присутні на церемонії.

Пластуни Марко Войціцкий та Надія Воробець, що проживають та навчаються в Вейні, офіційно підняли український стяг який тепер щодня майорітиме над їхнім містом, символізуючи незламний дух українського народу в його боротьбі за свою незалежність та волю!

Nadiya Vorobets