Загальні Збори Української Національної Федеральної Кредитової Кооперативи

У неділю, 26 березня 2017 року, відбулися 51-ші річні Загальні Збори Української Національної Федеральної Кредитової Кооперативи. В залі Українського Народного Дому в Нью Йорку, зібралася українська громада, члени та гості Кредитівки, щоб в наступний раз почути про успішне завершення 2016 фінансового року та чим члени Дирекції нас можуть потішити в цьому 2017 році.

Stepan-Kaczurak
Звіт Голови Ради Директорів Кредитівки Степана Качурака

Загальні Збори відкрив Голова Ради Директорів Кредитівки Степан Качурак. Проголосивши Збори правосильними, він запросив Отця Митрофорного Протоєрея Володимира Музичку, настоятеля  Української Православної  Катедри “Святого Володимира” провести молитву. Після молитви Голова запросив Секретаря Ради Директорів Д-ра Артура Григоровича зачитати список членів, які відійшли у вічність у 2016 році. Хвилиною мовчанки вшановано їхню пам’ять, рівночасно,  Українських  Героїв  які  полягли  у  бою  на  Українських  землях,   відстоюючи  права  всіх  Українців, Територіальну  Цілісніть Нашої Держави  та  правдиву  її Незалежність. Вшанували  всіх  Борців  Української  Армії,  Добровольчих  Батальйонів, Добровільних  Вояків  та  всіх  невинних  людей  які  загинули  в Боротьбі  за  здійснення  Незалежної – Гідної  – Держави  України проти  історичного  загарбника  РОСІЇ.

Опісля Степан Качурак привітав усіх присутніх, а тоді представив президіальний стіл, за яким сиділи : пан Ярослав Кошелевський – Заступник Голови Ради Дерикторів, Д-р Артур Григорович – Секретар, пані Наталія Воробець – Симчик – Скарбник, пан Юрій Баюрак – Член, Д-р. Адв. Андрій Шуль – Голова Контрольної Комісії  та  панна  Мирослава Греб Член.

Заспівання українського гімну

Продовжив з представленням достойних гостей, які прибули на Збори, зокрема представників уряду України, різних українських організацій, установ  та сусідніх Кредитівок. Серед гостей на Збори Кредитівки прибули : від Постійного представництва України при ООН – Надзвичайний Уповноважений посол Володимир Єдьченко, від Генерального консульства України в Нью Йорку – Генеральний Консул  Ігор Себіґа; Отець Митрофорний Проторєрей Володимир Музичка настоятель Української Православної Катедри “Святого Володимира”; голова Ради Директорів Кредитівки СУМА Йонкерс Андрій Горбачевський, який прибув із почесним  президентом та довголітнім виконуючим обов’язки Головного Управитиля Української Федеральної Кредитівки СУМА Йонкерс пан Володимир Козіцький; Микола Галів – Представник Української Головної Визвольної Ради; Юрій Симчик – Екзекутивний Заступник Голови Головної Управи Організації Оборони Чотирьох Свобід України та Секретар Українського Народного Союзу; Надія Савчук – почесна Голова Нью Йоркської Округи Союзу Українок Америки, Наталка Качурак – Засупник Голови Головної Управи  Об’єднання Жінок Оборони Чотирьох Свобід України;  Галина Романишин – Голова Округи Нью Йорку Союзу Українок Америки; Юрій Федорів – Староста Хору Української  Православної Катедри “Святого Володимира” в Нью Йорку та Президент Фундації “Федорівих”; Іван Бесяда – представник Газети “Міст”; Степан Слуцький – Редактор Газети “Національна Трибуна”; Марія Решітник – Фінансовий Референт, представник Шкільної Ради при УККА; Сергій Тарновецький – Директор Української Інтернет “Радіо Домівка”; Станіслав Грицков’ян – Голова Українського Національного Дому у Бруклині  та аудитор Джеймс Ґурріері ( James Gurrieri, CPA).

Голова Зборів спеціально представив одного із основоположників Кредитівки, довголітнього бувшого Голову Дирекції, який на даний момент знаходиться на заслуженому відпочинку – п. Всеволода Саленка.

Колектив працівників кредитівки

Після представлення гостей перейшли до головної частини Зборів – ознайомлення зі звітами. Першим свій Звіт прочитав голова Дирекції Степан Качурак, в якому звітував про успішне закінчення 2016 фінансового року завдяки професіоналізму та відповідальності членів Дирекції та офіцерів Кредитівки. А найголовніше завдяки співпраці Дирекції з працівниками та членами Кредитівки. Незважаючи на складний економічний стан в країні, Кредитівка змогла утримати свої позиції, забезпечивши потреби наших членів та досягнувши рентабельності. Голова подав до відома що завершений новий Веб-сайт для користування всіх членів. Дуже гарно вироблений за який склав подяку Заступникові голови Дирекції панові Ярославові Кошелевському, який заініціював та доглядав даний проект, та рівночасно пані Наталії Пачашинській, панові Ярославові Завійському та пані Наталії Фесак за іхній вклад для його  удосконалення.

Приємно також було почути, що особливого рівня набула співпраця з українською громадою, а саме з українськими  організаціями такими як СУМ, Пласт, УККА, ООЧСУ, ОЖ ОЧСУ, СУА, і т.д. , представництвом Українського Уряду, Українською Пресою та Українськими Церквами. Наша фінансова установа бере активну участь у заходах, які проводяться нашими українськими організаціями на благо України та продовження розвитку української громади тут в США.

Кредитівку відвідали визначні українські  діячі : Володимир В’ятрович ( Голова  Українського Інституту Національної Пам’яті ), Сергій Квіт ( Міністр Освіти ), Андрій Левус ( Народний Депутат Верховної Ради України ), Сергій Кузан ( Голова Мережі Організації “Вільні  Люди” ), Олесь Янчук ( директор Кіностудії ім. Олександра Довженкаукраїнський режисер, продюсер, сценарист, Народний артист України ) та інші достойні урядовці України та Діаспори. На закінчення Голова висловив сердечну подяку членам Дирекції, Контрольної Комісії, Головній Управительці п. Наталі Пачашинській та всім працівникам Кредитівки за їхнє старання та співпрацю; а найголовнішою подяка була для членів – за їхню довіру та щиру підтримку.

Дирекція кооперативи

Наступним свій звіт представив скарбник Ради Директорів Наталія Воробець – Симчик. Звіт скарбника свідчив про фінансову стабільнісь та життєдатність Кредитівки. Нерозділений прибуток та резерви які зросли до 15,445,000.00 дол., вартість активів залишилась респектабельною в сумі  143,340,873. Наша рентабельність була стабільною, в результаті чого чистий прибуток склав 353,046.00 дол. Протягом того ж року Рада Директорів ухвалила суму понад 150,000.00 дол. для підтримки українських церков, Організацій, громадських установ та Преси ( Українських Газет ). На закінчення пані Наталія Воробець – Симчик подякувала Раді Директорів, членам Контрольної Комісії за їх самовідданість та роботу в якості волонтерів, а найголовніша подяка для членів Кредитівки.

Після зачитаних Звітів , так як питань до Звітів та дискусій не було, приступили до звіту Голови Контрольної Комісії Адвоката Д-ра Андрія Шуля який після свого звіту  відзначив найдзвичайну співпрацю між дирекцією та офіцерами, та висловив признання за дуже професійну – фахово виконану працю в 2016-му році  та  подякував Голові Ради Директорів Степанові Качураку за дуже добре ведення напряму нашої Кредитівки та ухвалив абсолюторію за проведену взірцеву працю.

Опісля звітодавців приступили до привітів.

Першим зі своїм привітом виступив Надзвичайний Уповноважений Посол Постійного представництва України до ООН Володимир Єльченко. Пан Єльченко привітав Загальні Збори та подякував за постійну співпрацю та підтримку Української Національної Федеральної Кредитової Кооперативи спеціально голові Ради Директорів за невтомну його громадську працю яку виконує та за постійний позитивний відгук та підтримку коли до нього напрямлюється звернення. Всі присутні в залі, теплими оплесками його вітали.

Наступним своє привітання від Генерального Консульства України в Нью Йорку висловив Генеральний Консул  Ігор Себіґа. Пан Себіґа у своєму привітанні додав дуже цінні інформації про актуальний стан в Україні та кроки які відбуваються. Пан Себіґа також долучився до щирої подяки голові Ради Директорів Степану Качураку за його постійну віддану громадську працю та поядякував Українській Національній Федеральній Кредитовій Кооперативі за співпрацю та постійну підтримку.  З привітами також виступили голова Ради Директорів Кредитівки СУМА Йонкерс Андрій Горбачевський який окрім щирого 51-го привітання Кредитівки СУМА Йонкерс, підкреслив віддану чудову роботу у підтримці України, Голови Ради Директорів Степана Качурака в цей тяжкий для неї час; висловив словами : один із найбільш відданий незаміний лідер активіст нашої Української громади. Продовжували привіти : Отець Митрофорний Протоєрєй, настоятель Української Православної Катедри “Святого Володимира” в Нью Йорку – відчитав Привіт від Владики “Даниїла” Української Православної Церкви в США; Голова Ради Директорів прочитав привіти : Владики Павла Хомницького Української Католицької Епархій в Стемфорді; та від Централі Українських Кредитівок Америки за підписом Василя Корнела Голови і Орисі Бурдяк Президента. Продовжувалися усні привіти та подяки : п. Надя Савчук – почесна голова Нью Йоркської Округи СУА; п. Марія Решітник – Фінансовий Референт, представник Шкільної Ради при УККА; Пан Андрій Шегельський – Голова 41-го Відділу ООЧСУ у Бруклині; Пан Василь Барабаш – Директор Української Мистецької Дитячої Студії при УККА ( Член Спілки Художників України ).

Після привітів, та перед звітом Номінаційної Комісії, Голова Зборів Степан Качурак попросив всіх встати та вшанувати однохвилинною мовчанкою річницю відходу у вічність дружини сл. Пм. Анни Козіцької, одного із заслужених почесних кредиторів до якого відноситься з великою пошаною, а саме пана Володимира Козіцького. Всі присутні вшанували пам’ять та опісля продовжили Загальні Збори та приступили до звіту Номінаційної Комісії який представив голова пан Юрій Симчик.  Оскільки не було поданих додаткових кандидатур до виборів, голосування не відбулося та були переобрані до Ради Директорів : пан Ярослав Кошелевський ( діючий Заступник Голови ), Д-р. Артур Григорович ( діючий Секретар ) та  Юрій Баюрак ( діючий член ) які були прийняті оплесками.

Приємна несподіванка відбулася у дуже дружній атмосфері, пан Степан Качурак поздоровив та висловив подяку за  постійну добру професійну працю та запросив всіх присутніх долучитися до привіту та побажання в день народження одного із офіцерів УНФКК пана Ярослава Завійського. Всі присутні відспівали Многая Літа під акомпанемент звуків гітари.

Для завершення 51-их Загальних Зборів УНФКК, Голова Ради Директорів попросив Отця Митрофорного Протоєрея Володимира Музичку провести кінцеву молитву та благословення.

Голова Дирекції Степан Качурак висловив сердечну подяку всім членам та присутнім за їхню участь та постійну підтримку та проголосив Збори Української Національної Кредитової Кооперативи Закритими о 3:25 по полудні. Закінчили Збори відспіванням Українського Національного Гімну з участю всіх присутніх в залі  та  Українськими гучними висловами : Слава Україні ! де всі присутні однозвучно відповідали : Героям Слава !  та :  Україна !  Понад Усе !

Анна  Томчук