Ми можемо допомогти нашим сім’ям в Україні — голосуючи тут, у США

Олександра
Сірий Де Лука

Twitter: AlexDe_Luca

Як свідомій американці українського походження, мені несамовито сумно бачити цілковите пекло, яке зараз переживають наші друзі, сусіди та близькі люди в Україні.

Як і багато інших сімей, розірваних війною, мої бабусі та дідусі приїхали до Америки після Другої світової війни, рятуючись із сіл, вщент спалених німцями, від повзучого страху залізної завіси. Моя бабуся та її дочка, моя мама, яка народилася в США, але першою мовою якої була українська — навчили мене малювати писанки на Великдень, розповідали мені десятки страшних історій про Бабу Ягу, а також тихо і насилу ділилися про те, що сталося, що змусило їх тікати.

Я ніколи не думала, що пережите моїми бабусями і дідусями понад 70 років тому може статися ще раз, у сучасній Україні 21 століття. Ми побачили мільйони українських біженців, включаючи власні сім’ї, моїх двоюрідних братів у Києві та в інших місцях, які знову тікають від насильства, скоєного диктатором. Я не уявляю, як моя бабуся відреагувала б на те, що показують сьогодні в новинах. Вона була б нажахана, як і всі ми.

Коли Володимир Путін розпочав неспровокований і невиправданий напад на мільйони українських мирних жителів, моя громада тут, у Сполучених Штатах, миттєво згуртувалася. Ми всі бачили вилив підтримки українського народу за останні кілька тижнів — українські підприємства з виокремленими магазинами та пирогами на незліченних табличках в ознаках солідарності.

Але що є важливішим для наших сімей в Україні — єдина підтримка демократичних політичних лідерів, яку ми також спостерігали, особливо президента Джо Байдена та демократів у Конгресі, які твердо стояли у засудженні Путіна та його прибічників і вжили швидких заходів, застосувавши суворі санкції, щоб Путін поніс відповідальність за це насильницьке вторгнення.

Американці погоджуються, що ми не можемо сидіти склавши руки, поки Путін знищує мільйони життів — українців і людей з інших країн, які там живуть. Ми знали, що нам потрібно діяти, щоб захистити українців, які заслуговують на свободу та демократію. Я аплодую сильному керівництву президента Байдена в цій кризі, зокрема двопартійним санкціям проти Путіна та Росії, а також історичне фінансування 13,6 млрд доларів, спрямоване на пряму допомогу українському народові.

Але поки демократи боролися проти Путіна та його прибічників, республіканці стали на бік диктатора. Існує небезпечна, пропутінська більшість у складі Республіканської партії на чолі з Дональдом Трампом, який назвав Путіна «генієм» за кілька годин до того, як він вторгся в Україну. Ці республіканці повернулися спиною до українського народу. Республіканський конгресмен Тед Бадд заявив, що Україна є “a total distraction for the American people” «тотальним відволіканням для американського народу», а кандидат на посаду губернатора від GOP Карі Лейк заявив, що необхідність захищати Україну «образить» американців у збройних силах.

Республіканець Д. Д. Венс підсумував, як його партія ставиться до наших близьких в Україні, відверто кажучи, що йому байдуже, що відбувається з Україною, і що ми повинні “let those people 6,000 miles away deal with that” «дозволити цим людям у 6000 милях самотужки вирішити цю проблему» — ніби українці та американці українського походження не живуть у постійному страху почути найгірші новини від наших сімей.

Хоча зрозуміло, що звичайні американці глибоко піклуються про Україну, наш народ і наше майбутнє, і також зрозуміло, що республіканські лідери цього не роблять.

І коли я отримую сповіщення за сповіщенням від моїх двоюрідних братів, які на щастя на даний момент в безпеці, але які діляться страшними історіями про сон у бомбосховищах, слухання сирени повітряної тривоги вночі та перевезення ліків через контрольно-пропускні пункти, щоб допомогти хворим сусідам, я не можу не відчувати гордість за їх сміливість. Наші сім’ї знаходяться під атакою. Їх життя в небезпеці кожен день. Як можуть республіканці відмовлятися визнати те, що коїться на їхніх очах?

Ми не забудемо образи та підтримку Путіна, яку проявляли Дональд Трамп та його союзники. Ми пам’ятатимемо дифірамби Трампа на адресу Путіна, коли той розпочав напади на Україну. Пам’ятатимемо, що замість того, щоб заступатися за українців, яких щоночі бомбили, та підтримати президента Зеленського через це вторгнення, республіканці продовжували насміхатися над болем наших родин і робити пропутінські заяви. Пам’ятайте, Трампу було об’явлено імпічмент через його намагання тиснути на Зеленського з метою «облити» Байдена «політичним брудом». Через політичну вигоду за вказівкою Трампа США не надали важливу військову допомогу Україні, що могло б допомогти українцям відбитися від Путіна.

Мені зрозуміло, яка партія на боці українського народу, а яка на боці Путіна.

Сьогодні це привілей працювати в організації, як American Bridge, де я можу направити свою лють, страх і турботу за мою родину на те, щоб жодного республіканця, який підтримує Путіна, або того, хто стоїть і сміється, поки мої двоюрідні брати тікають від бомб, а ми чекаємо звісток по телефону щоранку, — ніколи не обрали знову.

Слава Україні!

Олександра Сірий Де Лука