Відбулися 35-ті Річні Загальні Збори ЦУКА

Централя Українських Кооператив Америки (ЦУКА) відбула 35-ту осінню конференцію і річні загальні збори 30 вересня – 1 жовтня 2016 року у Сомерсет, Н.Дж.

Господарем конференції була Українська Національна Федеральна Кредитова Кооператива, яка у 2016 році святкує 50-тиліття праці на користь українсько-американської громади.

На конференції, тридцять п’ять представників одинадцяти українсько-американських кредитних кооператив прослухали доповіді на теми, які цікавлять сьогоднішніх провідників кредитівок, та опісля вибрали новий склад ради директорів на чергову каденцію.

Конференцію відкрили привітальними словами вранці у п’ятницю Василь Корнило, голова дирекції ЦУКА, та голова ради директорів Української Національної кредитівки Степан Качурак. Протягом дня присутні ознайомилися з найновішими змінами у державних правилах і законодавстві стосовно кредитних спілок. У вечорі Українська Національна Кооператива пригощала учасників смачною святковою вечерею.

У суботу, 1-го жовтня, проведено загальні збори, зі звітами директорів, управителів і різних комітетів. Опісля обрано нових членів дирекції на 2016-17 рік.

Голова дирекції Василь Корнило звітував про діяльність Централі у минулому році та сучасні стани українсько-американських кредитівок у США. На день 30 червня 2016 року, активи тринадцяти кредитівок-членів ЦУКА становили $3.072 мільярди дол., що на $96 мільйонів більше ніж наприкінці 2015 р. Ощадності членів нараховують $2.598 мільярдів дол., на $86 міль. дол. більше ніж 31 грудня 2015 р. Членство збільшилося, до 100,871 осіб.

Президент ЦУКА прозвітувала, що календар ЦУКА на 2016 рік був присвячений військовим АТО, українським воякам, добровільним волонтерам та їхнім родинам. Члени кредитівок отримали 28,000 календарів.

На бенкеті в суботу з нагоди 50-ліття Української Національної Федеральної Кредитової Кооперативи, Голова ЦУКА Василь Корнило і Президент Орися Бурдяк вручили Голові Дирекції Степанові Качурак похвальну грамоту, поздоровляючи їх з 50-літтям кооперативної і громадської праці. Головне бюро кредитівки знаходиться в Нью-Йорку, та з часом відкрито також філії у Бруклин, Н.Й. та Савт-Баунд-Брук і Перт-Амбой, Н.Дж.

До Ради Директорів та комітетів ЦУКА на 2016-17 рік обрано:

Екзекутивний Комітет: Василь Корнило (Українська, Рочестер) – голова; Богдан Ватраль (Самопоміч, Чікаґо) – 1-ий заступник; Юрій Стахів (Самопоміч, Ню Інґланд) – секретар. Члени: Степан Керда (Самопоміч, Балтимор), Маруся Колодій (Самопоміч, Філядельфія), Роман Козіцький (СУМА – Йонкерс), Богдан Курчак (Самопоміч, Ню-Йорк).

Члени Ради Директорів: Богдан Чепак (Самопоміч, Клівленд), Андрій Якимович (Будучність, Воррен, Міч.), Степан Качурак (Українська Національна, Н.Й.), Михайло Левко (НОВА, Клифтон, Н.Дж.), Наталія Марущак (Самопоміч, Міч.) і Євген Шестак (Самопоміч, Піттсбурґ).

Ревізійна Комісія: Андрій Якимович (Будучність, Міч.), Орест Темницький (Самопоміч, Н.Й.) і Богдан Вруський (Самопоміч, Чікаґо).

Виборча Комісія: Ярослав Федун (НОВА, Клифтон, Н.Дж.), Андрій Горбачевський (СУМА Йонкерс, Н.Й.), Юрій Стахів (Самопоміч Ню Інґланд).

Статутова Комісія: Маруся Колодій (Самопоміч, Філядельфія), Михайло Кос (Самопоміч, Чікаґо), і Роман Козіцький (СУМА – Йонкерс, Н.Й.).

Комітет Страхового Трасту: Орися Бурдяк, Степан Качурак, Степан Керда, Маруся Колодій, Богдан Курчак, Ігор Ляшок та Іван Оліярчик.

Орисю Бурдяк обрано президентом ЦУКА та Української Кооперативної Страхової Агенції в Чікаґо. Штатними Членами ЦУКА є Христина Пилипович та Ніна Бебко.

Маруся Колодій, від імени Української Кредитної Спілки “Самопоміч” Філядельфії, запросили делеґатів відбути свою чергову весняну виборчу конференцію у Вашінґтоні, столиці США, з нагоди 65-ліття кредитівки у 2017 році.