Збори Української Спортивної Централі Америки і Канади

16 вересня 2017 року у дуже привабливому провінційному містечку Віппані, що у штаті Нью-Джерзі відбулися чергові звітно-виборчі збори Української Спортивної Централі Америки і Канади. Слід зазначати, що засідання відбувалося на теренах місцевого Украінсько-Американського Культурного Центру (UACCNJ), керівники котрого гостинно відкрили двері для цієї події.

На захід прибули делегати з різних регіонів Сполучених Штатів та Канади.

Під час плідної та інтенсивної роботи впродовж 5 годин була вибрана Президія заходу, на чолі з Головою п. Мироном Биц та секретарем п. Ігорем Бокієм, та заслуханий в першу чергу протокол останніх зборів і ухвалений порядок денний наради.

Жваво відбувалася процедура щодо вибору кандидатів від номінаційноі, мандатно-лічильної і статутної комісій.

Широка дискусія відслідковувалися і під час звітів членів Управи, контрольної комісііі, товариського суду.

Найбільший інтерес викликав безумовно доклад керівника спортивної діаспорної структури п. Мирон Биц, в якому у першу чергу він критично оцінив діяльність окремих клубів, товариств, об’єднань з одної сторони, так і певних персон, які самоусунулися від роботи. Але заради справедливості потрібно сказати, що йому і його команді було чим похизуватися у позитивному плані, тому, що тій кількості змагань під прапором УСЦАК у різних видах спорту, зокрема, футболі, волейболі, баскетболі, тенісі, пінг-понгу, шахах та шашках, голфі, плаванні, хокею, тощо, могли би позаздрити колеги інших етнічних груп наших суспільств. А їх якість була на дуже високому рівні.

Наступною метою роботи керівництва УСЦАК зі слів п. Бица має бути залучення більшої кількості колективних членів, а також пошук енергійних та ініціативних людей серед наших громад для втілення цих ідей у життя. Наразі маємо брак кадрів і відсутність контактів з певними командами і клубами.

А ось щодо співпраці з Україною, то треба віддати належне стосункам з Національним Олімпійським Комітетом, Міністерством молоді і спорту. Налагоджується взаєморозуміння і зі Світовим Конгресом Украінців. Направду є можливість вигукнути : “Так тримати !”

Окремим рядком було озвучено листа від керманичів так званого “УСЦАК-Канада” з під пера Стефана Мазура і від імені Влодка Арендача про вихід із юрисдикції головного офісу, котрий потрапив на адресу УСЦАК менш ніж за добу до початку зборів.

Загалом реакція Президента була однозначною і категорично з цього приводу : “Канадська Делегатура – це катастрофа. Вони розбили українську спортивну спільноту Торонто, яка не підтримала сепаратиську групу, відому , як Федерація УСЦАК-Канада. Жодних організаційних та фінансових звітів щодо своєї діяльності канадські колеги не представили з дня свого заснування, тобто з 2010 року.”

Пан Биц на останок зауважив, що існує один і тільки один УСЦАК, який було створено у 1955 році.

Забігаючи наперед і закінчуючи подання інформації з цього приводу, повідомляємо , що одноголосним рішенням загальних зборів так званий “УСЦАК-Канада”  за проведення позастатутної діяльності і несплату членських внесків впродовж останніх 3-років був виключений з лав УСЦАК.

Присутні прийняли до своїх лав нові спортивні організації з канадських міс Торонто, Оттави, Монтреалю, Едмонтону, Вінніпегу, Калгарі, Дофіну.

Також була висловлена щира подяка усім добродіям , комерційним структурам, кредитним спілкам за щедрі пожертви впродовж останніх років.

Наприкінці зустрічі лідерів спортивного руху наших країн були внесені суттєві зміни до Статуту УСЦАК та проведені вибори нової Управи і Президента УСЦАК.

До діяльності у якості керівників приступили :

Президент – п.Мирон Биц.
Віце-президенти :
– Схід США – п.Роман Булавський;
– Захід США – відкрита позиція;
– Схід Канади – п. Богдан Радь (Торонто);
– Захід Канади – п. Михайло Міськів      (Едмонтон) .

Секретар – п. Володимир Сизоненко.
Скарбник – п. Володимир Гончарик.
Організаційний директор – п. Богдан Поритко.
Директор по зв’язках з громадськістю –  п. Тетяна Солтис.
Директор по зв’язках зі засобами масової інформації (українські) -п. Ігор Бокій.
Директор по зв’язках зі засобами масової інформації (англомовні) – п. Матвій Дубас.
Аудиторська рада – п. Ярослав Козак.
Арбітражний рада – п. Роман Гірняк.

По закінченню офіцйноі частини звітно-виборчих зборів УСЦАК було надано слово почесному гостю з України п. Василю Карленку, видатному спортсмену-біатлоністу і тренеру, Голові Комісії по співпраці з діаспорою НОК України, який у своїй короткій і змістовній промові подякував українській діаспорі за величезний внесок у розвиток Олімпійського руху за роки Незалежності нашої Батьківщини, а також висловив надію на поглиблення співпраці, розробці нових проектів і розширення кордонів проведення спільних змагань.

У той же день члени новообраної Управи УСЦАК взяли участь на запрошення Оргкомітету у посвяченні нових членів Залу Слави українських атлетів.

Ігор Бокій.